Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 5. kolejką Polskiej Hokej Ligi: Lider kontra wicemistrz Polski

We wtorek, 21 września zostaną rozegrane cztery mecze PHL. GKS Katowice chce wydłużyć serię zwycięstw, torunianie pokonać mistrza Polski a Re-Plast Unia Oświęcim wygrać pierwsze spotkanie w sezonie.

Starcie kadrowiczów 

W nowym sezonie katowiczanie wygrali wszystkie cztery mecze i prowadzą w tabeli PHL. W niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju pokonali mistrza Polski 3:2. To było kapitalne spotkanie, a z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski. Patryk Wronka zdobył w tym starciu dwie bramki. We wtorek czeka zespół z Górnego Śląska kolejne wyzwanie. Na wyjeździe zmierzy się z Comarch Cracovią, która w niedzielę pokonała po dobrym spotkaniu GKS Tychy 2:0. W świetnej formie jest Damian Kapica, który zdobył obie bramki w starciu z tyszanami. Ostatnie spotkanie z udziałem tych drużyn zakończyło się wynikiem… 10:1 dla Comarch Cracovii. Było to w lutym na zakończenie sezonu zasadniczego 2020/21. 

Atutem bramkarze

W Toruniu KH Energa zagra z JKH GKS Jastrzębie. Stalowe Pierniki zajmują drugą lokatę w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. W niedzielę torunianie przegrali po dogrywce z Zagłębiem Sosnowiec. Szkoleniowiec toruńskiej drużyny ma do dyspozycji dwóch dobrych bramkarzy, dlatego stawia zarówno na Mateusza Studzińskiego, jak i Conrada Möldera. Jastrzębianie wrócili do gry w PHL po meczach w europejskich pucharach. W piątek pokonali GKS Tychy 3:1, zaś w drugim meczu z GKS Katowice musieli uznać wyższość rywali. Ostoją jastrzębian jest Patrik Nechvatal, który wykazuje się niesamowitymi interwencjami.

Unia czeka na pierwsze zwycięstwo 

W Oświęcimiu gospodarze zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Re-Plast Unia zajmuje ostatnie, dziewiąte miejsce, z zerowym dorobkiem punktowym. Sosnowiczanie zaś w niedzielę pierwszy raz w tym sezonie poczuli smak zwycięstwa, po bardzo dobrym spotkaniu pokonali KH Energę Toruń. W wysokiej formie są Aleksandr Wasiljew i Jewgienij Nikiforow. 

Spotkanie młodzieży 

Bardzo ciekawie zapowiada się także mecz w Nowym Targu. Tauron Podhale w ostatniej kolejce pauzowało, a w piątek pokonało Unię. W tym spotkaniu świetnie zaprezentował się 19-letni debiutant Oskar Polak, którego interwencje pomogły w odniesieniu zwycięstwa. Ponadto świetny występ zaliczyli Marcin Kolusz i Fabian Kapica, którzy zdobyli po dwie bramki. Sanoczanie, po trzech kolejnych porażkach, odnieśli zwycięstwo, również z oświęcimską Unią. Znakomicie wypadł Jakub Bukowski, który zaliczył hattricka. 

Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv

5. kolejka Polskiej Hokej Ligi

wtorek, 21 września

  • Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok, godz. 18:00
  • Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:00
  • KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30
  • Comarch Cracovia – GKS Katowice, godz. 18:30 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).