Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 45. kolejką Polskiej Hokej Ligi: Ostatni bój przed play-off

Przed 45. kolejka Polskiej Hokej Ligi Ostatni boj przed play off

Przed 45. kolejka Polskiej Hokej Ligi Ostatni boj przed play off

W niedzielę, 20 lutego odbędzie się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Wciąż trwa rywalizacja o pozycję lidera. W tabeli prowadzi GKS Katowice, który ma dwa punkty przewagi nad Re-Plast Unią Oświęcim.

W piątek GieKSa pokonała sanoczan 4:2, chociaż przegrywała 1:2. W niedzielę podopieczni Jacka Płachty zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem. Sosnowiczanie to bardzo nieobliczalna drużyna, co pokazała w piątek w wyjazdowym starciu z Unią. Goście prowadzili 4:0, ale w ostatnim kwadransie roztrwonili dużą zaliczkę, a w dogrywce stracili gola w 22. sekundzie.

Oświęcimianie powinni mieć łatwiejsze zadanie od katowiczan, bo czeka ich mecz w Nowym Targu z outsiderem Podhalem. Biało-niebiescy nie mogą jednak zlekceważyć Szarotek, bo w tym sezonie przegrali już z nimi. We wrześniu poprzedniego roku było 3:4.

Plasujący się na trzeciej pozycji JKH zmierzy się ze Stalowymi Piernikami. W 44. kolejce Ślązacy przegrali w rzutach karnych z Comarch Cracovią, a KH Energa nie dał rady GKS Tychy.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Ciarko STS Sanok podejmie tyszan.

Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 18:30 i będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

W niedzielę po zakończonych spotkaniach dowiemy się, jakie będą pary ćwierćfinałowe. Zostaną one ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze trzy zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika będzie miała drużyna z miejsca pierwszego, następnie drugiego i trzeciego.

Mecze ćwierćfinały play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 23 lutego a najpóźniej zakończą się 15 marca. Przerwa w rozgrywkach nastąpi między 1 a 9 marca i spowodowana będzie startem Comarch Cracovii w Danii w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny.

Początkowo Pasy, które rywalizować będą z Aalborg Pirates (Dania), Saryarka Karaganda (Kazachstan) oraz HK Homel (Białoruś), miały wystąpić w turnieju finałowym w styczniu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ze względu na sytuację pandemiczną przełożyła turniej na 4-6 marca.

Spotkania półfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 18 marca a najpóźniej zakończą 31 marca. Mecze finałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 3 kwietnia, a najpóźniej zakończą się 15 kwietnia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023