Silesion.PL

serwis informacyjny

Projektowane na zamówienie opony Bridgestone uwalniają potencjał nowego Lamborghini Revuelto

Projektowane na zamowienie opony Bridgestone uwalniaja potencjal nowego Lamborghini Revuelto

Projektowane na zamowienie opony Bridgestone uwalniaja potencjal nowego Lamborghini Revuelto

Jako wyłączny partner oponiarski, Bridgestone opracowuje specjalne opony zwiększające sportowe możliwości i osiągi nowego Lamborghini Revuelto. Aby zaspokoić potrzeby wszystkich kierowców, supersamochód Lamborghini Revuelto jest dostępny z oponami sportowymi Bridgestone Potenza Sport oraz zimowymi Blizzak LM005. Obecny projekt jest kontynuacją udanej współpracy Bridgestone z Lamborghini przy tworzeniu opon dla modeli Huracán STO, EVO, Tecnica i Sterrato.

Bridgestone po raz kolejny został wybrany przez Lamborghini jako wyłączny partner oponiarski nowego Revuelto, pierwszego w historii marki supersamochodu V12 HPEV (High Performance Electrified Vehicle). Firma opracowała opony Potenza Sport dla modelu, w którym trzy silniki elektryczne napędzają przednie koła, a silnik spalinowy V12 napędza tylne koła.

Opony Bridgestone Potenza Sport, dostępne są w rozmiarach 20, 21 i 22 cali. Zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć sportowe możliwości i osiągi Lamborghini Revuelto. Konstrukcja i materiały pomagają uzyskać wybitne osiągi przy dużych prędkościach, doskonałą sterowność i precyzję, a także wyjątkową przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach.

Opony Bridgestone Potenza Sport są również dostępne z technologią Run-Flat (RFT). Umożliwia ona kontynuowanie jazdy po przebiciu przez 80 km z prędkością do 80 km/h, co zapewnia kierowcom większe poczucie bezpieczeństwa.

Opony projektowane na zamówienie, odpowiadające na potrzeby wszystkich kierowców

Nowe Lamborghini Revuelto jest również dostępne z oponami zimowymi Bridgestone Blizzak LM005, które są idealnym rozwiązaniem na zimę, gwarantującym. doskonałą przyczepność na śniegu, a jednocześnie zapewniającym bezpieczną reakcję układu kierowniczego oraz precyzję na suchych i mokrych nawierzchniach.

“Bridgestone opracował dla Lamborghini opony, które doskonale uzupełniają i podkreślają charakter Revuelto. Stworzyliśmy opony, które zapewniają właściwości jezdne niezbędne dla pojazdu o dużej mocy, z wykorzystaniem technologii Run-Flat, bez kompromisu w kwestii osiągów. Zapewniliśmy także opcję zimową, dopasowaną do różnych potrzeb kierowców, dzięki czemu Lamborghini Revuelto jeździ się świetnie w każdych warunkach, przez cały rok.” – powiedział Steven De Bock, Vice President Consumer Replacement and OE w Bridgestone EMIA.

Kontynuacja owocnej współpracy

“Cieszymy się, że po raz kolejny współpracujemy z Bridgestone jako naszym wyłącznym partnerem w zakresie projektowania opon. Partnerstwo przy tworzeniu nowego Revuelto to kolejny etap owocnej współpracy dotyczącej supersamochodów, po niedawnym opracowaniu opon Bridgestone dla modeli Huracán STO, EVO, Tecnica i Sterrato.” ​ – powiedział Cristian Mastro, Dyrektor Marketingu w Lamborghini. 

Opony Bridgestone do Lamborghini Revuelto zostały zaprojektowane, przetestowane i wyprodukowane we Włoszech, w należącym do Bridgestone Europejskim Centrum Technologicznym, z wykorzystaniem opracowanej przez firmę technologii Virtual Tyre Development. To zrównoważone podejście umożliwia stworzenie cyfrowej wersji opony i przeprowadzenie wirtualnego testu przed zbudowaniem prototypów. Takie działanie prowadzi do oszczędności surowców i zmniejszenia emisji CO2 w trakcie całego procesu.

Te wysokiej klasy opony opracowane specjalnie dla Lamborghini Revuelto są dostępne w rozmiarze 265/35 ZRF20 na przednią oś i 345/30 ZRF21 na tylną, a także z oponami 265/30 ZRF21 na przód i 355/25 ZRF22 na tył, w obu przypadkach z technologią Run-Flat. Zaprojektowano również kombinację wyczynową, w której na przednią oś zastosowano opony 265/35 ZR20, a na tylną 345/30 ZR21 Potenza Sport (wersja standardowa). Opony Bridgestone Blizzak LM005 są dostępne na wymianę, w wielu wariantach, w tym 265/35 R20 i 265/30 R21 na przednie oraz 345/30 R21 i 355/25 R22 na tylne koła.

Partnerstwo z Lamborghini wpisuje się w wizję dostarczania korzyści społeczeństwu i klientom zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W sercu tej wizji leży zobowiązanie E8 Commitment – zestaw ośmiu wartości (Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie, Wzmacnianie), przyświecających Bridgestone na każdym etapie działalności. Projekt ten jest w pełni zgodny z hasłem „Emocje: Zaangażowani we wzbudzanie emocji i dzielenie się radością w świecie mobilności”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze