Silesion.PL

serwis informacyjny

27 grudnia premiera filmu “Ten Pierwszy Sezon Ligowy” na YouTube Ekstraklasy

Ekstraklasa SA wzięła udział w produkcji filmu “Ten pierwszy sezon ligowy” opowiadającego o początkach najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce. Jego premiera odbyła się we wtorek 27 grudnia o godzinie 15:00 na oficjalnym kanale YouTube organizatora zmagań – https://www.youtube.com/EkstraklasaORG.

Film opowiada zawiłą historię powstania najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, która miała miejsce na przełomie 1926 i 1927 roku.

  • Dlaczego właściwie został zmieniony system rywalizacji o mistrzostwo Polski?
  • Jak bardzo nowoczesny był to format w skali europejskiej?
  • Kto stał za tą reformą, a kto jej się sprzeciwiał?
  • Jak przebiegały premierowe rozgrywki?
  • Kto był największą gwiazdą?
  • Jakie rekordy zostały ustanowione w trakcie zmagań?
  • Skąd wzięły się herby pierwszych uczestników?

Rozwikłana zostanie też zagadka strzelca pierwszego ligowego gola oraz kontrowersji według jednego ze spotkań, decydujących o losach mistrzostw Polski.

W 2022 roku Ekstraklasa obchodziła 95. rocznicę powstania. Film stanowi jeden z elementów obchodów tego jubileuszu. Jego premiera odbędzie się na oficjalnym kanale rozgrywek youtube.com/EkstraklasaORG we wtorek 27 grudnia o godzinie 15:00.

Dlaczego godzina 15:00? Właśnie o tej porze rozpoczęły się bowiem pierwsze mecze najwyższej polskiej ligi w historii. Resztę zagadek związanych z pierwszym sezonem ligowym postara się rozwikłać film.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

5 1 Głosowanie
Ocena artykułu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Prosimy o komentarz.x