Silesion.PL

serwis informacyjny

27 grudnia premiera filmu “Ten Pierwszy Sezon Ligowy” na YouTube Ekstraklasy

Premiera filmu Ten Pierwszy Sezon Ligowy na YouTube Ekstraklasy 2022

Premiera filmu Ten Pierwszy Sezon Ligowy na YouTube Ekstraklasy 2022

Ekstraklasa SA wzięła udział w produkcji filmu “Ten pierwszy sezon ligowy” opowiadającego o początkach najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce. Jego premiera odbyła się we wtorek 27 grudnia o godzinie 15:00 na oficjalnym kanale YouTube organizatora zmagań – https://www.youtube.com/EkstraklasaORG.

Film opowiada zawiłą historię powstania najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, która miała miejsce na przełomie 1926 i 1927 roku.

  • Dlaczego właściwie został zmieniony system rywalizacji o mistrzostwo Polski?
  • Jak bardzo nowoczesny był to format w skali europejskiej?
  • Kto stał za tą reformą, a kto jej się sprzeciwiał?
  • Jak przebiegały premierowe rozgrywki?
  • Kto był największą gwiazdą?
  • Jakie rekordy zostały ustanowione w trakcie zmagań?
  • Skąd wzięły się herby pierwszych uczestników?

Rozwikłana zostanie też zagadka strzelca pierwszego ligowego gola oraz kontrowersji według jednego ze spotkań, decydujących o losach mistrzostw Polski.

W 2022 roku Ekstraklasa obchodziła 95. rocznicę powstania. Film stanowi jeden z elementów obchodów tego jubileuszu. Jego premiera odbędzie się na oficjalnym kanale rozgrywek youtube.com/EkstraklasaORG we wtorek 27 grudnia o godzinie 15:00.

Dlaczego godzina 15:00? Właśnie o tej porze rozpoczęły się bowiem pierwsze mecze najwyższej polskiej ligi w historii. Resztę zagadek związanych z pierwszym sezonem ligowym postara się rozwikłać film.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024