Silesion.PL

serwis informacyjny

Poznański Bank Spółdzielczy sponsorem głównym Akademii Warty Poznań

Poznanski Bank Spoldzielczy sponsorem glownym Akademii Warty Poznan fot. Klaudia Berda

Poznanski Bank Spoldzielczy sponsorem glownym Akademii Warty Poznan fot. Klaudia Berda

Akademia Warty Poznań ma nowego sponsora głównego – na mocy umowy zawartej do końca czerwca 2023 roku został nim Poznański Bank Spółdzielczy. Oznacza to, że w tym sezonie młode zawodniczki i zawodnicy „Zielonych” będą występowali z logotypem PBS na koszulkach.

– Cieszymy się, że dołączamy do Zielonej Rodziny Warty Poznań i możemy wspierać rozwój Klubu oraz młodych piłkarek i piłkarzy z Akademii. Jesteśmy bankiem z tradycjami, który stawia na rozwój i nowoczesność ale również na ekologię. Postanowiliśmy więc nawiązać współpracę z klubem, który kieruje się podobnymi wartościami: wdraża najwyższe standardy i jakość szkolenia zawodników, w zgodzie z tradycją i historią a dodatkowo jest eko – mówi Tomasz Murawski, wiceprezes Poznańskiego Banku Spółdzielczego. – Klub piłkarski Warta kojarzą niemal wszyscy mieszkańcy Poznania. Mamy nadzieję, że teraz Poznański Bank Spółdzielczy będzie jeszcze bardziej kojarzony z Poznaniem i lokalnym środowiskiem.

Akademia Warty Poznań to nie jedyna inicjatywa sportowa, w którą jest zaangażowany Poznański Bank Spółdzielczy. Od kilku lat promuje on aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Ze wsparcia korzystają głównie lokalne inicjatywy sportowe stworzone z myślą o najmłodszych pokoleniach, m.in. siatkarki z klubu SFK PBS Poznań. Wcześniej bank pomagał także Poznańskiemu Stowarzyszeniu Żużla „Skorpiony” czy wielokrotnej medalistce olimpijskiej i aktualnej mistrzyni świata i mistrzyni Europy, Karolinie Naji z Posnanii.

– Sport był i zawsze będzie ważny w życiu większości ludzi. Uprawianie go jest najlepszym przepisem na zdrowe ciało i zachowanie równowagi psychicznej. Ponadto wyzwala silne emocje, zarówno po stronie kibica, jak i samych zawodników, rywalizujących o jak najlepsze wyniki. Poznański Bank Spółdzielczy poprzez współpracę ze sportowcami chce w tym uczestniczyć i być kojarzony z tym, co zdrowe, pozytywne, fair play oraz pełne pozytywnych emocji. Jest to spójne z zasadami, którymi kierujemy się w naszej codziennej pracy. Warto, aby obecni i przyszli nasi klienci oraz kontrahenci wiedzieli o tym – podkreśla Tomasz Murawski.

Tradycja Poznańskiego Banku Spółdzielczego sięga 1894 roku, co oznacza, że jest on jednym z najstarszych banków spółdzielczych w Wielkopolsce. Ma swoje placówki m.in. w Poznaniu, Luboniu, Komornikach, Suchym Lesie, Rokietnicy, Dopiewie, Tarnowie Podgórnym, Lesznie, Rydzynie oraz na terenie gmin Krzemieniewo, Lipno i Święciechowa. PBS jest w gronie największych banków spółdzielczych w kraju.

Co ważne, nowy sponsor Akademii Warty Poznań odważnie stawia na ekologię. Między innymi proponuje swoim klientom szybki i tani kredyt gotówkowy EKO na finansowanie przedsięwzięć proekologicznych. Siedziba Poznańskiego Banku Spółdzielczego w Poznaniu mieści się przy ul. Krzywoustego 3.

Podpisana właśnie umowa oznacza, że Poznański Bank Spółdzielczy został sponsorem głównym Akademii Warty Poznań. Z przodu koszulek meczowych „Zielonych” logo PBS znajdzie się tuż pod znakiem spółki Enea, która kolejny już rok jest sponsorem strategicznym Akademii Warty Poznań.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author