Silesion.PL

serwis informacyjny

Poznaliśmy zwycięzców XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wielki Final 03

Wielki Final 03

14 czerwca na PGE Narodowym poznaliśmy najlepsze w Polsce piłkarskie drużyny chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 10 i 12 lat. Wielki Finał XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbył się w atmosferze prawdziwego piłkarskiego święta, a młodych piłkarzy i piłkarki zagrzewał do gry gorący doping kibiców. Wśród nich nie zabrakło także wyjątkowych osobistości na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.

Tytuł mistrzów oraz nagrodę główną, czyli spotkanie z piłkarzami reprezentacji i bilety na wrześniowy mecz Ligi Narodów Polska-Holandia, wywalczyli chłopcy z SP 18 Mamy Talenty Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie, kategoria U10) i SP 5 Gdańsk (woj. pomorskie, U12), a także dziewczynki z UKKS Katowice (woj. śląskie, U10) oraz Beniaminka Krosno (woj. podkarpackie, U12). Oprócz UKKS Katowice (drużyny w kat. U10 dziewczynek oraz U12 dziewczynek) województwo śląskie reprezentowały drużyny: Rekord Bielsko-Biała (9. miejsce w kat. U12 chłopców), AP Młoda Gieksa (8. miejsce w kat. U10 chłopców).

Wielki Finał na PGE Narodowym był zwieńczeniem trzydniowych rozgrywek w ramach Finału Ogólnopolskiego XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zanim jednak rywalizacja przeniosła się na największy piłkarski stadion w Polsce, mistrzowie i mistrzynie województw przez dwa dni grali ze sobą na obiektach warszawskiego Hutnika. 12 czerwca na starcie stanęły 64 drużyny, które wcześniej nie miały sobie równych na etapie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Dla każdej z nich udział w Finale Ogólnopolskim był szansą na przeżycie niezapomnianej przygody, spełnienie marzeń, ale również niepowtarzalną okazją, by zaprezentować nieprzeciętne umiejętności m.in. przed selekcjonerami kobiecej i młodzieżowej reprezentacji Polski. Rozgrywkom finałowym na stadionie Hutnika towarzyszyło również wiele atrakcji, w tym m.in. możliwość wspólnego kibicowania polskiej kadrze w rywalizacji z reprezentacją Anglii, w meczu finałowym Amp Futbol Cup 2022, który został rozegrany 12 czerwca i zakończył się okazałym zwycięstwem Biało-Czerwonych (4:0).

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest jedynym w swoim rodzaju widowiskiem, nie tylko w polskiej, ale także w europejskiej piłce. Emocje, które towarzyszą rozgrywkom finałowym, możliwość rywalizacji z rówieśnikami z całego kraju oraz szansa zagrania w finale w PGE Narodowym – to wszystko zostanie w pamięci dzieci na całe życie i znacząco wzmocni ich pasję. I to jest niezwykle istotne, ponieważ sport seniorski jest zbudowany przede wszystkim na pasji i przyjemności z gry. Im więcej pojawia się jej już teraz, na etapie szkolnym, tym dłuższe i szczęśliwsze są kariery zawodowe piłkarzy i piłkarek. Za dziewczynki kciuki trzymam szczególnie mocno, ponieważ wśród nich gra w piłkę nożną dopiero w ostatnich latach stała się powszechna. Dziś poziom, który prezentują, jest godny podziwu i jestem przekonana, że część z nich już wkrótce trafi do młodzieżowych reprezentacji mówi Nina Patalon, selekcjonerka piłkarskiej reprezentacji Polski Kobiet.

Zwycięzcy zagrali przed reprezentacją Polski

14 czerwca przed południem najlepsi z najlepszych, czyli po dwa zespoły chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12, wybiegli na murawę PGE Narodowego. Spotkania finałowe miały wyjątkową oprawę, nie tylko ze względu na miejsce rozgrywek, czyli największy i jeden z najpiękniejszych stadionów piłkarskich w kraju. Wyjątkowy był również sam moment rywalizacji, ponieważ finaliści i finalistki zagrali na murawie Narodowego zaledwie kilka godzin przed spotkaniem reprezentacji Polski z Belgią, w ramach Ligi Narodów. Rangę wydarzenia podniosła także transmisja w TVP Sport oraz obecność zawodowych sędziów, którzy – podobnie jak we wcześniejszych etapach Turnieju – nie zabrali ze sobą żółtych i czerwonych kartek. Zamiast nich rozdawali zielone kartoniki za postawę zgodną z duchem fair play.

Pierwszy gwizdek zabrzmiał już o godzinie 9:30, gdy odbył się inaugurujący rozgrywki finał dziewcząt w kategorii do 10 lat. Po emocjonującym spotkaniu górą była drużyna UKKS Katowice, która 6:3 pokonała zespół 1KS Ślęza Wrocław. Po nich na murawę PGE Narodowego wybiegły finałowe ekipy w kategorii U-10 chłopców. W zaciętej rywalizacji zespołów SP18 Mamy Talenty Olsztyn oraz łódzkiej MG13 zwycięska okazała się drużyna z Warmii i Mazur, kończąc mecz z wynikiem 3:2. Kolejny finał dziewcząt w kategorii 12-latków okazał się zwycięski dla zespołu Beniaminka Krosno, który w meczu o trofeum wygrał 1:0 z ekipą UKKS Katowice. Zwieńczeniem spotkań finałowych było spotkanie zespołów SP 16 Lublin oraz SP 5 Gdańsk, które w kategorii chłopców do lat 12 zmierzyły się ze sobą przed zgromadzoną na PGE Narodowym publicznością jako ostatnie. Spotkanie zakończone rezultatem 7:0 zapewniło zwycięstwo ekipie z Pomorza, która po końcowym gwizdku cieszyła się z wygranej.

Wtorkowe zmagania młodych piłkarzy i piłkarek swoim dopingiem wspierali kibice, wśród których – jak co roku – nie zabrakło gości specjalnych. 14 czerwca na trybunach pojawili się m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duda, który wręczył nagrody dla najlepszego zawodnika oraz zawodniczki Turnieju w kategoriach U-10 oraz U-12, a także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski oraz CEO Grupy Maspex Krzysztof Pawiński.

Jestem przekonany, że ten Turniej stale będzie się rozwijał, przyciągając coraz większą liczbę chłopców i dziewczynek, którzy w przyszłości staną się siłą reprezentacji. W tym miejscu szczególne podziękowania chciałbym przekazać partnerom Turnieju, wspierającym nas Ministerstwom i wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację podkreśla Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wspólne kibicowanie na zakończenie Turnieju

W pamięci uczestników i uczestniczek meczów finałowych z pewnością na długo zapadnie ceremonia zakończenia, podczas której piękne, pamiątkowe puchary i medale wręczali im wymienieni wcześniej prezydent RP Andrzej Duda, prezes i członkowie zarządu PZPN, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet, trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski oraz przedstawiciele firmy Tymbark. Medale i puchary za zajęcie poszczególnych miejsc w Finale Ogólnopolskim otrzymały wcześniej także wszystkie pozostałe drużyny.

Dla wszystkich uczestników Finału Ogólnopolskiego ostatni gwizdek meczów finałowych nie był jednak końcem emocji. Młodzi piłkarze i piłkarki, a także ich trenerzy zasiądą na PGE Narodowym, by wspólnie kibicować polskiej reprezentacji w meczu rewanżowym Ligi Narodów przeciwko Belgii.

W dzisiejszych meczach finałowych Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na PGE Narodowym oglądaliśmy wszystko, co najpiękniejsze w sporcie. Niesamowite emocje, ogromną pasję i motywację u dzieci, talent i umiejętności techniczne. To wszystko było na najwyższym poziomie. Każda droga, również ta z podwórka na stadion, zaczyna się od pierwszego kroku, a zagranie na stadionie PGE Narodowym przed meczem reprezentacji, to najlepszy możliwy początek. Wielkie gratulacje dla zwycięskich drużyn i wszystkich uczestników tegorocznego Finału OgólnopolskiegoKrzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Największy turniej w Polsce i w całej Europie

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zapisy do kolejnej edycji już we wrześniu. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym od 16 lat firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju odbyła się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym wydarzenia znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansuje wydarzenie.

Zwycięzcy XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”:


Chłopcy U10Dziewczynki U10Chłopcy U12Dziewczynki U12
1 miejsceSP18 Mamy Talenty OlsztynUKKS KatowiceSP 5 GdanskBeniaminek Krosno
2 miejsceMG131KS Ślęza WrocławSP 16 LublinUKKS Katowice
3 miejsceAserek Team GorliceKS AP DiamondsSMS JuniorUKS SMS Łódź
4 miejsceDwójka GubinAP Lotos GdańskOMS SP5 w SzczecinkuAP Jagiellonia Białystok
5 miejsceChrobry ŻórawinaSpec Stal ŁańcutSP210 WarszawaKS AP Diamonds
6 miejsceAktywny Junior 2012AZS UJ KrakówSMS Stal RzeszówRespekt Myślenice
7 miejsceAkademia Odra OpoleSP SławaZSP2 BiałystokUKS Tęcza Bydgoszcz
8 miejsceAP Młoda GieKSaGrodzkie Stowarzyszenie SportoweSP21 Warta Gorzów Wielkopolski1KS Ślęza Wrocław
9 miejsceSP PrzechlewoUKS Tęcza BydgoszczRekord Bielsko-BiałaAP Lotos Gdańsk
10 miejsceTalent WarszawaAS Stomil OlsztynPSP5 OpoleWarta Poznań
11 miejsceSP 1 ŚwinoujścieKSP KielceZSP SMS ŚlesinUKS Unia Opole
12 miejsceSP 2 ŁęcznaUKS SAP BrzegSP15 BydgoszczUKS Unia Lublin
13 miejsceUKS AS CzempińLKS MOSIR SieradzSP18 Mamy Talenty OlsztynMUKS “PS” Kostrzyn Nad Odrą
14 miejsceSP 28 ToruńOlimpia SzczecinUKSSP KsawerówGmina Brody Team
15 miejsceSMS PrzemyślUKS Suchowicz TeamCzarni Połaniec 2010Olimpia Szczecin UKS
16 miejsceSP 4 HajnówkaLambda ChoroszczSP2 ZakopaneSP Idzbark

Najlepsi strzelcy i strzelczynie Finału Ogólnopolskiego:


Chłopcy U10Dziewczynki U10Chłopcy U12Dziewczynki U12
WyróżnienieAdam Smoła
(Aserek Team Gorlice)
Lea Tikhomiroff
(KS AP Diamonds)
Adam Pięknik
(SP 18 Mamy Talenty Olsztyn)
Ania Filipek
(Respekt Myślenice)

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki Finału Ogólnopolskiego:


Chłopcy U10Dziewczynki U10Chłopcy U12Dziewczynki U12
WyróżnienieOskar Lewkowicz
(SP 18 Mamy Talenty Olsztyn)
Natasza Szczotka
(UKKS Katowice)
Rafał Zmiarowski
(SP 5 Gdańsk)
Zuzanna Knap
(Beniaminek Krosno)

Najlepsi bramkarze i bramkarki Finału Ogólnopolskiego:


Chłopcy U10Dziewczynki U10Chłopcy U12Dziewczynki U12
WyróżnienieSzymon Mokijewski
(SP 18 Mamy Talenty Olsztyn)
Maja Centka
(1KS Ślęza Wrocław)
Maksymilian Bydler
(SP 16 Lublin)
Kornelia Kraśnicka
(AP Jagiellonia Białystok)

Szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 Komentarz
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

Nie zle
Tak
Hmm
Dobranoc B