Silesion.PL

serwis informacyjny

Poznaliśmy najlepszych młodych piłkarzy na Śląsku! 4. drużyny pojadą na finały ogólnopolski

Poznalismy najlepszych mlodych pilkarzy na Slasku Slaskie FW 4

Poznalismy najlepszych mlodych pilkarzy na Slasku Slaskie FW 4

Wielkie emocje, grad bramek i sportowa rywalizacja w duchu fair play: wojewódzkie finały największego piłkarskiego wydarzenia dla dzieci w Europie na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców. Laur zwycięzców podniosły drużyny chłopców i dziewczynek w kategorii do lat 8, 10 i 12. Najmłodsi (U8) swoją przygodę z Turniejem kończą na tym etapie, zaś ich starsi koledzy i koleżanki (U10 oraz U12) już w czerwcu będą reprezentować województwo śląskie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy na PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia.

W dniach 18-20 maja na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu rywalizowały największe piłkarskie talenty z całego województwa, które wcześniej przebrnęły przez etap gminny i powiatowy. Rozgrywkom utalentowanej młodzieży towarzyszyła wspaniała pogoda i wsparcie ze strony kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na tegorocznych finałach.

Walka trwała do samego końca

Tegoroczne zmagania o miejsce w finale ogólnopolskim były niezwykle zacięte, a w niektórych kategoriach o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze bramki i indywidualne popisy młodych zawodników. Wśród dziewczynek najlepsze w swoich grupach wiekowych okazały się drużyny: SP Rudnik (U8) oraz UKKS Katowice (triumfowały zarówno w U10, jak i w U12).

Wygrana w Turnieju to dla nas ogromny sukces, zwłaszcza że dysponowaliśmy wąskim składem, a w naszym zespole znalazła się także jedna dziewczynka z przedszkola. Wciąż do końca nie możemy uwierzyć w to, co udało nam się osiągnąć i jestem bardzo dumna z naszych wojowniczek. Z pewnością zaprocentowało ich pozytywne podejście do piłki i czerpanie wielkiej radości z samej gry. W tym sporcie, zwłaszcza na tak wczesnym etapie, uśmiech i pozytywne nastawienie są równie istotne co szybkość, technika czy siła fizyczna – mówi Bożena Walaszek, trenerka drużyny dziewczynek SP Rudnik, które zajęły I miejsce w kategorii U8.

Wśród chłopców zwyciężyli: Żywiecka APN (U8), Młoda Gieksa (U10) i Rekord Bielsko-Biała (U12).

Emocje są ogromne, radość wielka, a chłopcy właśnie przeżyli dzień, który będą pewnie wspominać do końca życia, bo wygrać w finale wojewódzkim to wielkie osiągniecie. Do Turnieju przygotowywaliśmy się długo i robiliśmy wszystko, by w jak największym stopniu zdjąć presję z zawodników. Chodziło o to, by po prostu grali w piłkę, podejmowali dryblingi i bawili się tym sportem. Na tym właśnie oparte są nasze treningi: drybling 1 na 1, zabawa z piłką i duża radość z grania. I tak też było na finałach w Sosnowcu – podkreśla Marcin Osmałek, trener Żywieckiej APN, zwycięskiej drużyny chłopców w kategorii U8.

Kierunek PGE Narodowy

Wyłonieni właśnie reprezentanci Śląskiego w czerwcu pojadą do Warszawy, by na Stadionie Hutnika walczyć ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który 14 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. Tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark,
a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem finałów w województwie śląskim była Kompania Dystrybucyjna.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Szczegółowe informacje o trwających rozgrywkach znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach z Finałów Wojewódzkich w Sosnowcu
– woj. śląskie:

DziewczynkiU-8U-10U-12
I MIEJSCESP RudnikUKKS KatowiceUKKS Katowice
II MIEJSCEUKKS KatowiceRAP RybnikMitech Żywiec
III MIEJSCETygryski ŚwiętochłowiceSKRA CzęstochowaKKS Czarni Sosnowiec
ChłopcyU-8U-10U-12
I MIEJSCEŻywiecka APNMłoda GieksaRekord Bielsko-Biała
II MIEJSCERekord Bielsko-BiałaSMS TychySMS 2 Jastrzębie
III MIEJSCEAkademia Zagłębia SosnowiecSMS Ruda ŚląskaSP1 Zabrze

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki

DziewczynkiU-8U-10U-12
Najlepsza zawodniczkaWeronika Jarnot
(UKKS Katowice)
Maja Gąsior
(UKKS Katowice)
Aleksandra Bysko
(Mitech Żywiec)
ChłopcyU-8U-10U-12
Najlepszy zawodnikŁukasz Mędrala
(APN Żywiec)
Marcel Kałuża
(Młoda Gieksa)
Łukasz Góral
(Rekord Bielsko-Biała)

Najlepsi bramkarze i bramkarki

DziewczynkiU-8U-10U-12
Najlepsza bramkarkaAlicja Bulanda
(Tygryski Świętochłowice)
Małgorzata Szumny
(SKRA Częstochowa)
Lena Rabsztyn
(KKS Czarni Sosnowiec)
ChłopcyU-8U-10U-12
Najlepszy bramkarzJan Kulczyk (Akademia Zagłębia Sosnowiec)Oliwier Panek
(SMS Tychy)
Adrian Mokrosz (Rekord Bielsko-Biała)

Najlepsi strzelcy i strzelczynie

DziewczynkiU-8U-10U-12
Najlepsza strzelczyniPaulina Bujak
(SP Rudnik)
Nadia Cielecka
(RAP Rybnik)
Nikola Gałuszka
(UKKS Katowice)
ChłopcyU-8U-10U-12
Najlepszy strzelecDavyd Kapelus
(Rekord Bielsko-Biała)
Fabian Bielecki
(Młoda Gieksa)
Tomasz Kargul
(SP1 Zabrze)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author