Silesion.PL

serwis informacyjny

Poznaliśmy finalistki PreZero Grand Prix PLS

Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zorganizowała letni cykl PreZero Grand Prix, w której udział biorą zespoły PlusLigi, TAURON Ligi, TAURON 1. Ligi Mężczyzn oraz 1. Ligi kobiet.

W turniejach żeńskich awans do turnieju finałowego podczas zmagań w Krakowie oraz Warszawie wywalczyła odpowiednio drużyna Grot Budowalni Łódź i #VolleyWrocław oraz Enea PTPS Piła i KS Pałac Bydgoszcz.

W pierwszej części dnia rozegrano półfinały. Jako pierwsze zmierzyły się łodzianki oraz bydgoszczanki. Dużo lepiej na boisku spisywały się siatkarki KS Pałac Bydgoszcz, które zwyciężyły 2:0 (26:24, 25:22) i po południu zagrają o pierwsze miejsce w turnieju z #VolleyWrocław. Na duże słowa uznania za grę zasłużyła Ewelina Żurowska, Emilia Mucha oraz Monika Jagła. Wiedziałyśmy, że w finale zagramy z zespołem z Piły albo Wrocławia. Trudno powiedzieć, który rywal byłby lepszy. Z pilankami miałyśmy już okazję grać, ale jesteśmy też ciekawe rywalizacji z wrocławiankami – powiedziała Emilia Mucha, środkowa KS Pałac Bydgoszcz. Łodzianki nie grały źle, ale podczas piątkowego spotkania w ich grze zabrakło przede wszystkim skuteczności w ataku, a także odrzucającej od siatki zagrywki.

Po południu powalczą z Enea PTPS Piła o 3. miejsce na koniec zmagań w PreZero Grand Prix.

– Mamy jeszcze o co walczyć. Brąz to też medal. Na pewno zrobimy wszystko, aby pokazać się z dobrej strony i wyjechać z Gdańska z brązowym krążkiem – zapewniła Zuzanna Górecka, przyjmująca Grot Budowlanych Łódź.W drugim półfinale kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Pierwszą partię dość pewnie wygrały wrocławianki, ale pilanki ani myślały składać broni. Dobrą zmianę dała Marta Wellna, która poderwała swoją drużynę do walki i drugi set padł łupem Enea PTPS. Spotkanie rozstrzygnął tie-break, w którym od początku do końca warunki gry dyktowały już siatkarki #VolleyWrocław i zameldowały się w finale. 

– Widziałyśmy mecz bydgoszczanek. Grają zawzięcie, dużo bronią, także ciężko będzie w finale – podkreśliła Adrianna Szady, siatkarka wrocławskiej ekipy.Po południu na LOTOS Letnim Stadionie w Gdańsku zostaną rozegra już dwa ostatnie mecze żeńskiej części turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. O trzecie miejsce powalczy Grot Budowalni Łódź i Enea PTPS Piła (godz. 5.30), a o pierwszą lokatę zagra KS Pałac Bydgoszcz i #VolleyWrocław (godz. 17.00).Znamy rywala. Można powiedzieć, że jesteśmy faworytem, bowiem w Warszawie wygrałyśmy z nim spotkanie. Mam nadzieję, że uda się nam po raz drugi powtórzyć wynik – zakończyła Koleta Łyszkiewicz, środkowa Enea PTPS Piła.

Program i wyniki turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku
7 sierpnia (piątek)

Grot Budowalni Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 0:2 (24:26, 22:25). MVP: Ewelina Żurowska
#VolleyWrocław – Enea PTPS Piła 2:1 (25:17, 20:25, 15:8). MVP: Agnieszka Adamek
godz. 15.30 Mecz o 3. miejsce: Grot Budowalni Łódź – Enea PTPS Piła
godz. 17.00 Mecz o 1. miejsce : KS Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław

fot. Piotr Sumara/PLS

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024