Silesion.PL

serwis informacyjny

Powstanie nowa baza treningowa FKS Stali Mielec

Powstanie nowa baza treningowa FKS Stali Mielec

Powstanie nowa baza treningowa FKS Stali Mielec

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza, Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby i Prezesa FKS Stali Mielec Jacka Klimka poinformowano o budowie nowego kompleksu sportowego, który będzie służyć zarówno mieszkańcom jak i piłkarzom mieleckiej Stali.

Pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. W kolejnych etapach powstać ma m.in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe czy boiska typu orlik.

Pomysłodawcą projektu był Tomasz Poręba. – Z przyjemnością informujemy, że kompleks sportowy, o którym myśleliśmy od dawna, powstanie w Tuszowie Narodowym. Będzie to nowoczesny obiekt składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą. Dodatkowo przewidujemy powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu: jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne – powiedział europoseł.

Nie informowaliśmy wcześniej o naszych planach, gdyż takie projekty lubią ciszę – wyjaśnia europoseł Poręba. – Dziś możemy powiedzieć, że pierwszy etap budowy nowoczesnej bazy sportowej uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości ponad 2 milionów złotych. Chciałbym podziękować Panu Premierowi Glińskiemu za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, jestem pewien, że ten obiekt przyczyni się nie tylko do rozwoju FKS Stali Mielec, ale również do rozwoju lokalnej społeczności. Mieszkańcy gminy będą mogli rozwijać swoje pasje na komfortowych i nowoczesnych obiektach – podkreśla.

Jak poinformował europoseł Tomasz Poręba, po wielu miesiącach starań udało się uzyskać dofinansowanie z ministerstwa sportu w ramach projektu „Sportowa Polska”. Będzie ono i przeznaczone na realizację pierwszego etapu inwestycji.

Ogromnie się cieszę z uzyskanego dofinansowania na obiekty sportowe w Tuszowie Narodowym. Jest to wielki sukces. Pragnę dodać że poza wspomnianą przez Europosła inwestycją, uzyskaliśmy również środki na rozbudowę istniejącego orlika przy szkole w Tuszowie i rozbudowę obiektów sportowych w Ławnicy. Ta infrastruktura sportowa będzie służyć mieszkańcom naszej Gminy – powiedział Wójt Andrzej Głaz.

Cieszę się również, że w ramach współpracy z klubem Stal Mielec powstanie tu baza sportowa tego klubu, co będzie zawarte w stosownych umowach. Można powiedzieć, że Gmina Tuszów Narodowy sportem stoi, przy każdej z pięciu szkół mamy piękny orlik, niedługo oddamy do użytku pełnowymiarową halę sportową w Jaślanach, a o tym wszystkim moglibyśmy tylko pomarzyć, gdyby nie Pan Europoseł Tomasz Poręba, którego można śmiało nazwać patronem naszej Gminy. Jesteśmy mu za te wszystkie inwestycje, nie tylko przecież sportowe, bardzo wdzięczni – zaznaczył Andrzej Głaz.

Nowoczesny kompleks sportowy ma służyć jako baza treningowa dla ekstraklasowej Stali Mielec. Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna do skutecznego przygotowania, szczególnie w okresie zimowym. Do tej pory w Mielcu nie było boiska treningowego z podgrzewaną płytą, co przekładało się na jakość zimowych przygotowań.

To dla nas bardzo ważne wydarzenie – mówi prezes FKS Stali Mielec, Jacek Klimek. – Ta inwestycja wprowadzi nas do absolutnego topu, jeśli chodzi o infrastrukturę nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale również w całej Polsce. To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową. Z tego miejsca chciałbym podziękować całej Gminie Tuszów Narodowy, Panu Wójtowi Andrzejowi Głazowi, dzięki któremu nasze plany już wkrótce zmienią się w rzeczywistość. Dziękuję również naszemu patronowi, Panu Europosłowi Tomaszowi Porębie, bez którego nie byłoby nas tutaj ogłaszających tą znakomitą nowinę. – zakończył prezes FKS Stali Mielec.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024