Silesion.PL

serwis informacyjny

Postaw na solidne rękawice motocyklowe – komfort i bezpieczeństwo Twoich dłoni

kurtki motocyklowe i rekawice spidi

kurtki motocyklowe i rekawice spidi

Rękawice to jeden z najważniejszych elementów stroju motocyklisty. Odpowiedni model pozwoli nie tylko zwiększyć komfort jazdy, lecz także zapewnić bezpieczeństwo podczas prowadzenia jednośladu.

Rękawice – obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich miłośników jazdy jednośladem

Niekiedy możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że rękawice motocyklowe nie zawsze będą potrzebne – zwłaszcza w przypadku osób, które poruszają się głównie po mieście. W rzeczywistości jednak warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie bez względu na to, jakie trasy pokonujemy. Co sprawia, że właściwie dobrane rękawice na motocykl są tak istotne? To przede wszystkim niezwykle istotna rola tego elementu ubioru – spełniają one ważną funkcję nie tylko podczas jazdy, lecz także w razie wypadku. W trakcie prowadzenia jednośladu zapewniają stabilny chwyt kierownicy i zapobiegają przed ślizganiem się rąk. W momencie wypadku będą z kolei w stanie skutecznie ochronić dłonie przed nieodwracalnymi obrażeniami. Bardzo często to właśnie ręce jako pierwsze mają kontakt z nawierzchnią – dlatego tak istotne jest korzystanie z rękawic o odpowiedniej jakości, dostosowanych do stylu jazdy.

Co więcej, rękawice zwiększają komfort jazdy przez cały rok. W okresie letnim zabezpieczają dłonie przed promieniami UV oraz owadami uderzającymi w kierowcę nie wraz z pędem powietrza. W chłodniejsze dni zapewniają z kolei odpowiednią osłonę przed wiatrem – ponadto ich wodoodporne właściwości chronią dłonie także przed deszczem.

Jakie rękawice motocyklowe wybrać?

Miłośnicy jazdy na jednośladzie mogą skorzystać z różnych rodzajów rękawic – zaczynając od modeli przystosowanych do poruszania się po mieście, poprzez rękawice turystyczne, aż po propozycje do jazdy sportowej. Każdy z nich wyróżnia się innymi specyfikacjami, dostosowanymi do funkcji, jakie mają pełnić. Poszukiwania idealnego rozwiązania dla siebie warto zatem rozpocząć od zapoznania się z charakterystyką każdego z nich, a także określenia preferowanego stylu jazdy.

Możemy wyróżnić cztery podstawowe rodzaje rękawic motocyklowych.

  • Rękawice miejskie – przeznaczone do okazjonalnej jazdy lub poruszania się głównie na krótszych trasach. Ich celem jest zapewnienie kierowcy podstawowej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy wiatr, jak również zagwarantowanie stabilnego chwytu kierownicy. Sięgają one najczęściej do nadgarstka.
  • Rękawice turystyczne – zostały stworzone z myślą o motocyklistach odbywających dłuższe trasy. Sięgają za nadgarstek i odznaczają się skuteczną ochroną przed wiatrem, deszczem i chłodem przy jednoczesnym zachowaniu dużej wygody.
  • Rękawice sportowe – skierowane do motocyklistów zainteresowanych osiąganiem dużych prędkości. Są tworzone z najlepszych, najbardziej wytrzymałych materiałów, aby móc zapewnić bezpieczeństwo nawet podczas kontaktu z twardą nawierzchnią. Są mniej elastyczne niż rękawice turystyczne, jednak ich konstrukcja obejmuje najbardziej zaawansowane zabezpieczenia.
  • Rękawice off-road/enduro/cross – to specyficzny typ rękawic przeznaczony do użytku na miękkiej nawierzchni. Przypominają one wyglądem klasyczne rękawiczki, są jednak wykonane ze znacznie bardziej wytrzymałych materiałów. Są także wyposażone w specjalne systemy ochraniaczy.

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać

Rękawice motocyklowe to gwarancja bezpiecznej i płynnej jazdy, ochrony przed deszczem, wiatrem, owadami oraz promieniowaniem UV. To jednak nie wszystko – odpowiedni wybór pozwoli zapewnić ochronę dłoniom i nadgarstkom podczas potencjalnego wypadku. Warto więc zainwestować w solidny produkt stworzony z dobrej jakości materiałów, który połączy skuteczną ochronę z komfortem użytkowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024