Silesion.PL

serwis informacyjny

Porównywarka lokat

Obecnie na rynku finansowym istnieje wiele form oszczędzania. Do jednej z nich należą lokaty bankowe oferowane przez instytucje finansowe. Niewątpliwą zaletą lokat jest gwarancja zysku. Mamy również pewność, że nie stracimy naszych oszczędności. Oprocentowanie na lokatach bankowych jest zależne od aktualnej sytuacji na rynku bankowym, stóp procentowych NBP oraz okresu trwania lokaty. Im dłuższy termin tym wyższy spodziewany zysk. Przy zakładaniu lokat, należy jednak pamiętać, że będziemy pozbawieni dostępu do naszych oszczędności

Ewentualne wycofanie pieniędzy z lokaty, wiąże się z utrata odsetek jakie zostały wypracowane przez dany okres. Oznacza to, że znaleźć dobrze zaplanować okres na jaki powierzymy nasze oszczędności bankom. Jeżeli zależy nam na stałym dostępie do naszych zasobów finansowych, być może należy rozważyć inny produkt oferowany przez banki. Lokaty bankowe to bez wątpienia najbezpieczniejsza forma oszczędzania, jednak nie dająca najwyższych zysków. Jeżeli mamy jednak niska awersję do ryzyka ten produkt będzie dla nas idealny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024