Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponad 350 dzieci wystartowało w Stalowej Woli w zawodach z cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”

Ponad 350 dzieci wystartowalo w Stalowej Woli w zawodach z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

Ponad 350 dzieci wystartowalo w Stalowej Woli w zawodach z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

W Stalowej Woli na zawodach pojawiło się ponad 350 dzieci, które oprócz rywalizacji sportowej, spotkały się z gwiazdami i nadziejami polskiej lekkoatletyki: Katarzyną Zdziebło, Dawidem Piłatem, Wiktorią Miąso i Oliwerem Wdowikiem. We wrześniu odbędzie się w sumie aż szesnaście takich zawodów, a cykl zwieńczy wielki finał na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W rywalizacji biorą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat.

– Naszym głównym celem jest zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem lekkiej atletyki. To dla nas najważniejsze. Jestem przekonany, że dobrze i profesjonalnie zorganizowane zawody, dodatkowo z obecnością na nich byłych i obecnych gwiazd lekkiej atletyki sprawią, że przekonamy dzieci, iż warto zająć się uprawianiem naszej pięknej dyscypliny – mówi Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

Gwiazdami zawodów w Stalowej Woli byli lekkoatleci, którzy wychowali się w regionie, a teraz błyszczą nie tylko w kraju, ale i w największych światowych imprezach. Tak jak urodzona w Mielcu Katarzyna Zdziebło, chodziarka LKS Stal Mielec, olimpijka. Wicemistrzyni świata z Eugene na dystansie 20 i 35 kilometrów, wicemistrzyni Europy z Monachium (na 20 km). Do tego cała plejada młodych i uzdolnionych zawodników oraz zawodniczek. W Stalowej Woli gościli 20-letni Dawid Piłat, młociarz LKS Stal Mielec, mistrz Europy do 20 lat z 2021 roku, Wiktoria Miąso, skoczkini wzwyż z klubu CWKS Resovia Rzeszów, mistrzyni Polski (rocznik 2001, piąta zawodniczka mistrzostw Europy) czy Oliwer Wdowik, sprinter, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w sztafecie 4 x 100 metrów.

W podkarpackiej rundzie eliminacyjnej „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” najlepsza wśród dziewcząt okazała się Julia Gwóźdź (Trzebownisko, 155 pkt), wśród chłopców najlepszy był Jakub Kołodziej (Stalowa Wola, 97 pkt). Zawodnicy i zawodniczki to rocznik 2011/2012 (kategoria U12).

Wszystkie zawody cyklu organizowane są na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą. – Imprezy sportowe są uzupełnione o serię wydarzeń promujących i popularyzujących pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka o nazwie „Strefa Młodego Olimpijczyka”, gdzie dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także cho

by w wiedzy na temat hymnu Polski – mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych, w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024