Silesion.PL

serwis informacyjny

Ponad 2 mln odwiedzin katowickich basenów

Tydzien atrakcji na Basenie Brynow przed nami

W miniony weekend Katowickie Baseny świętowały wyjątkowy moment, gdyż liczba odwiedzin wszystkich trzech basenów, przekroczyła 2 mln. To dowód na to, że mieszkańcy Katowic chętnie spędzają tu swój czas, dbając o zdrowie i relaks. 

– 2 mln odwiedzin miejskich basenów to potwierdzenie, że decyzja o budowie trzech mniejszych pływalni zamiast jednego dużego aquaparku była trafna. Dodatkową zachętą dla katowiczan jest włączenie basenów do oferty Katowickiej Karty Mieszkańca. Z KKM wejście na pływalnię odbywa się z 60% zniżką. Z takiej możliwości, nasi mieszkańcy skorzystali już ponad 800 tys. razy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Od momentu otwarcia w 2018 roku basenów w Brynowie i Burowcu oraz w 2020 roku w Zadolu, stały się one ważnymi punktami na rekreacyjnej mapie Katowic, oferując mieszkańcom oraz odwiedzającym nie tylko świetne warunki do pływania, ale również liczne atrakcje rekreacyjne i relaksacyjne. Wraz z rosnącą popularnością kompleksów, liczba gości systematycznie wzrastała, co doprowadziło do osiągnięcia w ostatni weekend wyniku 2 mln odwiedzających. 

Katowickie Baseny nie są miejscem jedynie dla profesjonalnych pływaków, ale także oferują szeroką gamę zajęć dla różnych grup wiekowych. Dla dzieci są kolorowe brodziki i zjeżdżalnie, dla młodzieży i dorosłych – baseny sportowe, sauny i jacuzzi, a dla seniorów specjalne zajęcia z aerobiku w wodzie. Duże zainteresowanie obiektami jest też zasługą różnorodnych wydarzeń, które są w nich organizowane. Turnieje pływackie czy zawody sportowe przyciągają zarówno mieszkańców Katowic, jak i osoby z innych regionów. 

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że Katowickie Baseny stały się miejscem tak powszechnie cenionym i odwiedzanym przez mieszkańców oraz przyjezdnych. Przekroczenie liczby 2 mln uczestników to dla nas nie tylko powód do świętowania i dumy, ale także zobowiązanie do dalszego doskonalenia i poszerzania usług, aby sprostać oczekiwaniom naszych gości – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich Basenów. 

Warto również podkreślić, że Katowickie Baseny nie zapominają o ekologii. Każdy z trzech basenów wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną i posiada pasiekę pszczół. Dodatkowo strefy mokra oraz sucha są stale monitorowane przez zaprogramowany system kontrolujący wentylację czy klimatyzację.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024