Silesion.PL

serwis informacyjny

PolSKI Turniej – FIS Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem

Przed nami kolejne święto skoków narciarskich w Polsce. W dniach 12-14 stycznia 2024 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędą się kwalifikacje, konkurs duetów i konkurs indywidualny.

Nadszedł czas na ekscytujące zawody skoków narciarskich w Polsce – PolSKI Turniej w ramach FIS Pucharu Świata. Po prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, najlepsi skoczkowie świata przenoszą się do Beskidów i Zakopanego, aby wziąć udział w konkursach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia są już w pełnym toku, a organizatorzy zapewniają, że kibice mogą spodziewać się fascynujących zawodów.

>>> Supergame Polski Turniej – typuj skoki za darmo i walcz o Fiata 500 i 150 000 PLN w puli

Organizatorzy zawodów zapewniają, że wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia rywalizacji. Na obiektach w Wiśle i Szczyrku zgromadzono już około 75 procent potrzebnego śniegu. Dodatkowo, na bieżąco na miejscu produkowany jest śnieg przez specjalny agregat.

Jesteśmy przygotowani i tak naprawdę tylko jakiś pogodowy kataklizm mógłby stanąć na przeszkodzie w organizacji zawodów. Prognozy są tymczasem optymistyczne – mówi Tomasz Laszczak, dyrektor zarządzający obiektami Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Oprócz śniegu, organizatorzy zadbali także o inne aspekty związane z przygotowaniem obiektów. W Wiśle miała miejsce kompleksowa modernizacja zeskoku skoczni.

Co najistotniejsze – zdążyliśmy z wszelkimi niezbędnymi pracami na czas – dodaje Laszczak.

Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego beskidzkiej części imprezy, podkreśla intensywne prace przygotowawcze trwające od kilku tygodni. Choć nowy rok rozpoczął się bez obfitości śniegu, około 75% niezbędnego zapasu na skoczni w Wiśle już zostało zgromadzone. Działania obejmują zarówno transport śniegu spod Baraniej Góry, jak i produkcję na miejscu przy użyciu specjalnych agregatów.

“Jesteśmy przygotowani, a jedynie kataklizm pogodowy mógłby stanąć na przeszkodzie w organizacji zawodów. Prognozy są optymistyczne” – dodaje Tomasz Laszczak, dyrektor zarządzający obiektami Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Prace modernizacyjne skoczni w Wiśle zostały zakończone, obejmując kompleksową modernizację zeskoku. Inwestycje te były prowadzone od lata minionego roku, a ich zakończenie umożliwiło terminowe przygotowanie do zimowych konkursów.

PolSKI Turniej – FIS Puchar Świata to wyjątkowe wydarzenie, które obejmuje trzy konkursy indywidualne, konkurs duetów, konkurs drużynowy oraz trzy dni kwalifikacji. Łącznie to osiem dni intensywnej rywalizacji, które rozegrane zostaną na skoczniach w Polsce. Pierwsze zmagania zaplanowano na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, gdzie 12 stycznia 2024 r. odbędą się kwalifikacje, a następnie w weekend konkursy duetów i indywidualne.

Konkursy w Wiśle i Szczyrku będą dla kibiców świetną okazją, aby zobaczyć w akcji na żywo najlepszych skoczków na świecie. Nie zabraknie w tym gronie reprezentantów Polski, którzy przed własną publicznością zechcą dodatkowo zmotywowani przypomnieć sympatykom skoków narciarskich o swoich nieprzeciętnych możliwościach.

Konkursy w Wiśle zawsze miały swój wyjątkowy klimat. Tym bardziej warto w tym sportowym święcie uczestniczyć – mówi prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz.

Bilety na wszystkie konkursy PolSKIego Turnieju dostępne są przez platformę ebilet.pl.

Bilety na PolSKI Turniej – FIS Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem są dostępne na platformie ebilet.pl. Turniej to nie tylko sportowe emocje, ale także świetna okazja dla kibiców, aby zobaczyć najlepszych skoczków na żywo i wspierać reprezentantów Polski. Warto uczestniczyć w tym wyjątkowym sportowym święcie, które na stałe wpisuje się w kalendarz zimowych wydarzeń.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024