Silesion.PL

serwis informacyjny

Polska i Włochy gospodarzami pierwszych siatkarskich mistrzostw Europy U21 i U22

Spodek katowice siatkowa

Spodek katowice siatkowa

Polski Związk Piłki Siatkowej poinformował, że tego lata Włochy oraz Polska będą pełnić rolę gospodarzy pierwszych edycji turniejów #EuroVolleyU21W i #EuroVolleyU22M. Dwa słynące z siatkówki kraje dadzą tym samym możliwość wschodzącym talentom Europejskiej siatkówki na zaprezentowanie i wyniesienie na jeszcze wyższy poziom swoich możliwości w walce o tytuł mistrzów Europy w tych kategoriach wiekowych.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała się wprowadzić rozgrywki dodatkowej grupy wiekowej po rozmowach ze swoimi partnerami, aby ułatwić przejście młodych i utalentowanych siatkarzy i siatkarek w seniorskie szeregi. W turniejach w Polsce i we Włoszech weźmie udział po osiem reprezentacji narodowych, tzn. gospodarze oraz po siedem krajów zakwalifikowanych w pojedynczej rundzie eliminacyjnej, która jest zaplanowana na koniec maja 2022 r.

Finałowe rundy we Włoszech i Polsce odbędą się między 8 i 17 lipca tego roku (dokładne daty zostaną potwierdzone w późniejszym terminie). Do udziału w #EuroVolleyU22M i #EuroVolleyU21W zarejestrowało się odpowiednio po 24 i 18 zespołów ze Starego Kontynentu. W rundach finałowych osiem drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, z których dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów, a następnie meczów o medale.

Dodatkowo, podczas ostatniego, grudniowego posiedzenia w Budapeszcie, Zarząd CEV potwierdził, że Bułgaria będzie organizatorem mistrzostw Europy chłopców do lat 18 w 2024 roku.

źródło:pzps.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024