Polska – Belgia 3:2 Zwycięstwo Polaków na inaugurację Euro U-21

Po dobrym spotkaniu na otwarcie Mistrzostw Europy do lat 21, reprezentacja Polski wygrała z belgijskimi rówieśnikami 3:2

Kiepsko Polacy rozpoczęli młodzieżowe mistrzostwa Europy. Już w 16. minucie Aaron Leya Iseka pokonał Kamila Grabarę. na szczęście 10 minut później Szymon Żurkowski kopnięciem z daleka strzelił wyrównującego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Krystian Bielik strzelił bramkę na 2:1 i tym samym wyprowadził Polskę na prowadzenie.
Na dziesięć minut przed końcem spotkania, po znakomitej akcji Konrada Michalaka i Szymona Żurkowskiego, pomocnik przechodzący z Górnika Zabrze do Fiorentiny znakomicie wyłożył piłkę Sebastianowi Szymańskiemu, który strzelił gola na 3:1. Belgowie zdołali zdobyć kontaktowego gola na kilka minut przed końcowym gwizdkiem, jednak na więcej nie pozwolił strzegący dziś Polskiej bramki Kamil Grabara.

Muszę pochwalić drużynę za mądrość, poświęcenie, umiemy cierpieć na boisku. Straciliśmy dwie bramki, co martwi, ale wynik poszedł w światpowiedział selekcjoner Czesław Michniewicz po zwycięstwie reprezentacji Polski nad Belgią (3:1) w pierwszym meczu mistrzostw Europy do lat 21.

Polska – Belgia 3:2 (1:1)
Bramki: Szymon Żurkowski 26, Krystian Bielik 52, Sebastian Szymański 79 – Aaron Leya Iseka 16, Dion Cools 84

Żółte kartki: Bielik – Faes, Lukebakio

Polska: Grabara – Fila, Wieteska, Bielik, Pestka – Jagiełło, Dziczek, Żurkowski – Michalak, Kownacki, Szymański

Belgia: Jackers – Cools, Faes, Cobbaut, De Norre – Heynen, Mangala, Schrijvers – Lukebakio, Leya Iseka (63. Verschaeven), Mbenza

Oprócz Polaków i Belgów w grupie A rywalizują też Włosi i Hiszpanie.

Do półfinałów awansują zwycięzcy trzech grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

Cztery najlepsze zespoły mistrzostw (półfinaliści) zapewnią sobie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.