Silesion.PL

serwis informacyjny

Polscy youtuberzy oskarżeni przez Wardęgę o nieobyczajne kontakty z nieletnimi

fot. Youtube / WATAHA - Krulestwo

Youtuber Sylwester Wardęga na swoim kanale WATAHA – Krulestwo opublikował film, w którym ujawnił wiadomości, które miał pisać znany internetowy influencer do dziewczyn między 12, a 14 rokiem życia. Youtuber pokazał również, co do nieletnich pisać mieli również inni youtuberowi twórcy.

W filmie Wardęgi przedstawiono screeny rozmów z młodymi dziewczynami. W wiadomościach influencer miał wysyłać im propozycje spotkań, prosił o zdjęcia w bieliźnie lub nagie zdjęcia, a także używać obraźliwego języka.

.

W tym materiale na światło dzienne wyjdą wyniki śledztwa, nad którym pracowaliśmy od kilku tygodni razem z Konopskim. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb. O zajściach latami wiedziało w mniejszym lub większym stopniu wielu twórców skupionych wokół gry Minecraft. Kilka dziewczyn prosiło o anonimowość dlatego mam nadzieję, że panowie mimo tego, iż prawdopodobnie będą kojarzyć dziewczyny z imienia i nazwiska, to ich dane zachowają dla siebie. Dziękuję Pewna dziewczyna, wycofała się z przekazania informacji o youtuberach, prawdopodobnie czymś ją przekonali. Na ich nieszczęście jednak kilka dni wcześniej przekazała komuś informacje i screeny. Mi ich nie przekazała, ale wkrótce ujrzą światło dzienne. Wyczekujcie materiału Konopskiego, bo to co tam zobaczycie Was zszokuje. – czytamy na wstępie filmu SA Wardęgi.

Ostrzeżenie dla rodziców

Wardęga w swoim filmie zaapelował do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach czyhających w Internecie.

Nie wszyscy mogą być zainteresowani opisanym wydarzeniem, niemniej jednak, jeśli w waszym otoczeniu znajdują się córki, młodsze siostry lub przyjaciele, którzy mogą być podatni na tego rodzaju sytuacje – warto rozważyć obejrzenie tego filmu. To istotne ostrzeżenie i doskonała okazja do podjęcia rozmowy na temat różnorodnych zagrożeń, jakie czyhają w wirtualnym świecie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023