Silesion.PL

serwis informacyjny

Politechnika Śląska ponownie zagra z WOŚP

Politechnika Slaska Uczelnia Badawcza

Politechnika Slaska Uczelnia Badawcza

Już po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jubileuszowy finał odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Jak co roku akcję wspiera Politechnika Śląska.

Gliwicki finał WOŚP odbędzie się na Rynku. Będą koncerty, pokazy, konkursy i oczywiście licytacje. Podczas imprezy swoje stoiska zaprezentuje także Politechnika Śląska. Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej we współpracy z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej organizuje wspólny sztab. Sztab zorganizowany będzie w strefie studenta przy Biurze Karier Studenckich i holu Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. Sztab liczy 45 wolontariuszy.

Z przedstawicielami kół naukowych czekać będziemy na Was od godziny 13.00. Przygotowano wiele atrakcji. Będzie można m.in. zobaczyć Bolid skonstruowany przez Studenckie Koło Naukowe Silesia Automotive. Studenci przygotują także symulator jazdy na którym chętni będą mogli rywalizować z profesjonalnym kierowcą.  

Podczas imprezy na gliwickim Rynku na scenie głównej odbędą się licytacje. Będzie można licytować także przedmioty i atrakcje przygotowane przez naszą Uczelnię. Centrum Biotechnologii PŚ przygotowało „Dzień z naukowcem połączony ze zwiedzaniem Centrum”. Osoba, która wygra tę aukcję będzie mogła zobaczyć laboratoria Centrum, zapoznać się z tajnikami pracy naukowców a nawet pod bacznym okiem specjalistów samodzielnie wykonać kilka prostych doświadczeń. Instytut Fizyki CND na licytację przygotowało zwiedzanie Instytutu z przewodnikiem a także fragment wiekowego drewna z certyfikatem wieku potwierdzonego metodą radiowęglową. Podczas finału będzie też można wylicytować warsztaty taneczne, piękne zimowe czapki i ręcznie robione torby, podarowane przez Akademicki Zespół Tańca Dąbrowiacy. 

Dodatkowo w Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej będzie działał sztab WOŚP z uczniami z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku, ale już teraz można brać udział w aukcjach. W Internecie można wylicytować zestaw gadżetów z logo Politechniki Śląskiej oraz profesjonalną sesję zdjęciową na terenie kampusu Politechniki Śląskiej. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023