Silesion.PL

serwis informacyjny

Policja z Chorzowa zatrzymała braci – sprawców rozboju i pobicia

Policja z Chorzowa zatrzymała braci sprawców rozboju i pobicia

fot: Śląska Policja

Policjanci z chorzowskiej drogówki udaremnili próbę rozboju i pobicia, zatrzymując dwóch braci w wieku 26 i 20 lat. Zdarzenie miało miejsce w sobotę wieczorem na ulicy Lompy, gdzie patrol został skierowany w odpowiedzi na zgłoszenie bójki. Agresorzy zostali obezwładnieni, a poszkodowani mężczyźni wskazali na kolejnego sprawcę, który został zatrzymany po krótkim pościgu.

Wstępne ustalenia policji wykazały, że incydent miał swój początek na ulicy Sienkiewicza, gdzie dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali 52-letniego mężczyznę, brutalnie go bijąc i kopiąc, a następnie kradnąc jego saszetkę. Pokrzywdzony wraz z towarzyszem ruszyli w pościg za sprawcami, w wyniku czego doszło do kolejnej przemocy, tym razem z użyciem metalowej rurki.

Bracia zostali postawieni zarzuty rozboju i pobicia. Szczególnie starszy z nich, mający 26 lat, był poszukiwany do odbycia pięcioletniej kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Obaj mężczyźni stanie przed sądem, a zarzuty, które im postawiono, mogą skutkować wyrokiem do 12 lat więzienia

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *