Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały Polskiej Hokej Ligi. GieKSa pokonała Cracovię

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi. GieKSa pokonala Cracovie

We wtorek, 14 marca GKS Katowice i Comarch Cracovia zmierzyły się w czwartym meczu półfinałowym PHL. Tym razem lepsi byli Ślązacy i w serii do czterech zwycięstw jest 2-2. W środę o godzinie 18:00 do rywalizacja powraca Tauron Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Tychy. W tej parze Unia prowadzi 2-0. Spotkanie będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Pierwszy gol we wtorkowym starciu wpadł dopiero w 35. minucie i jego autorem był Damian Kapica. Wcześniej reprezentacyjny bramkarz John Murray świetnie bronił strzały gości. Po dwóch tercjach Pasy prowadziły 1:0, ale ostatnia odsłona należała już do obrońców tytułu mistrzowskiego. Przy głośnym dopingu katowiczanie zdobyli aż trzy gole. Najpierw bramkę zdobył niezawodny Grzegorz Pasiut, pod koniec spotkania szybką akcję zakończył celnym strzałem Joona Monto a do pustej bramki krążek wpakował Bartosz Fraszko. W rywalizacji GieKSy z Pasami jest remis 2-2. Kolejne spotkanie tej serii w piątek w Krakowie.

W środę do rywalizacji powrócą Tauron Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Tychy. W tej parze biało-niebiescy prowadzą 2-0.