Silesion.PL

serwis informacyjny

Podsumowanie śląskiego finału wojewódzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

Podsumowanie slaskiego finalu wojewodzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

Podsumowanie slaskiego finalu wojewodzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie śląskim. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie śląskim odbyły się 10, 11 i 12 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Do rywalizacji przystąpiło aż 147 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla zespołów dziewczynek i chłopców.

Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być drużyna SMS Katowice, która w finale pokonała 13:0 zespół Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu – w ostatnim meczu wygrali 7:1 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie.

W kategorii U-10 województwo śląskie reprezentować będą w Warszawie drużyny Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie (dziewczynki) oraz SPMS w Sosnowcu (chłopcy). Reprezentantki szkoły z Chorzowa wygrały w finale 7:4 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 30 w Rudzie Śląskiej, a ich koledzy z Sosnowca pokonali 5:0 drużynę Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu.

Mistrzami regionu w kategorii U-8 zostały drużyny SMS w Tychach (dziewczynki, zwycięstwo 4:0 w finale z zespołem Szkoły Podstawowej w Nędzy) oraz SMS w Radzionkowie (chłopcy, wygrana w finale 5:3 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 1 w Gilowicach).

– Gratuluję wszystkim uczestnikom rozgrywek, którzy byli prawdziwymi bohaterami tego trzydniowego piłkarskiego święta. Pogoda dopisała i co najważniejsze, wszyscy świetnie się bawili. Radość i zabawa szły w parze z walką o wyniki, zwłaszcza wśród uczniów z kategorii U-10 i U-12, którzy walczyli o wyjazd do Warszawy na finał ogólnopolski. Ogromnym przeżyciem dla dzieci była możliwość gry na legendarnym Stadionie Śląskim. Wygrani otrzymują szansę, by w czasie Pucharu Tymbarku zagrać na dwóch najważniejszych stadionach w naszym kraju. Mocno trzymam kciuki za reprezentantów naszego regionu w finale w Warszawie. Dziękuję trenerom, kibicom, sędziom oraz koleżankom i kolegom współtworzącym to wydarzenie, gospodarzom Stadionu Śląskiego, władzom regionu oraz PZPN. Bez nich nie udałoby się zorganizować tak dużego przedsięwzięcia – podkreśla Henryk Bąk, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie śląskim.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopcy swoją grą zasłużyli na zwycięstwo. Zagrali rewelacyjnie, stając na wyżynach swoich umiejętności. Zespół zasługuje na wielkie brawa i gratulacje – w finale osiągnęliśmy wynik 5:0 pokonując bardzo godnego rywala. Wszyscy zawodnicy przyłożyli się do wyników, które osiągnęliśmy. Dzieci są bardzo zadowolone, nie mogą się doczekać dalszych rozgrywek i dopytują co dalej. Czego oczekujemy od wyjazdu do Warszawy? Liczymy na emocje! Jedziemy, by grać jak najlepiej i uzyskać jak najlepszy wynik – powiedział Krzysztof Ślęzak, trener SPMS w Sosnowcu, zwycięskiej drużyny w kat. U-10 chłopców.

– W Pucharze Tymbarku panuje bardzo rodzinna atmosfera. Dzieciom się podobało i miały wielką radość z gry. Bardzo pozytywnie oceniam naszą drużynę. Dziewczyny grały odważnie i ofensywnie. Wiedzieliśmy po co przyjechaliśmy, dlatego do każdego meczu podchodziliśmy jak do meczu finałowego, dając z siebie wszystko. Wygrana przyniosła dużo radości. Zwycięstwem żyje cała szkoła – nie tylko dzieci, ale też rodzice i nauczyciele. Dziewczynki tak bardzo się cieszą, że puchar za zwycięstwo będzie wędrował teraz z rąk do rąk, od domu do domu. Oprócz gry organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje, takie jak fotobudkę czy możliwość pozwiedzania Stadionu Śląskiego. Dla niektórych była to pierwsza wizyta na tak dużym obiekcie. Nie możemy już doczekać się wyjazdu do Warszawy. Chciałbym, by dziewczyny zagrały w finałach ogólnopolskich swobodnie, jak na podwórku. W tym wieku zabawa z piłką jest przecież najważniejsza – mówi Alan Pieczyński, trener SMS Katowice, która zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich w kat. U-12 dziewczynek.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

Podsumowanie finału województwa śląskiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku:

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 1 Zabrze
2. miejsce – SP 15 Jaworzno
3. miejsce – MSP Knurów
Najlepszy zawodnik: Alan Witkowski (SP 1 Zabrze)
Król strzelców: Kamil Bajer (SP 15 Jaworzno)
Najlepszy bramkarz: Dawid Duży (BBTS Podbeskidzie)
KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SMS Katowice
2. miejsce – SP 1 Kozy
3. miejsce – SP Kroczyce
Najlepsza zawodniczka: Ewelina Koziołek (SP 1 Kozy)
Królowa strzelców: Lena Wróbel (SMS Katowice)
Najlepsza bramkarka: Lena Bednarz (SP Kroczyce)
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SPMS Sosnowiec
2. miejsce – SP 1 Zabrze
3. miejsce – SMS Tychy
Najlepszy zawodnik: Filip Borowik (SPMS Sosnowiec)
Król strzelców: Szymon Jamrozy (SMS Tychy)
Najlepszy bramkarz: Kuba Koziej (SP 1 Zabrze)
KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP 17 Chorzów
2. miejsce – SP 30 Ruda Śląska
3. miejsce – SP Rudnik
Najlepsza zawodniczka: Oliwia Kluk (SP 30 Ruda Śląska)
Królowa strzelców: Maja Gąsior (SP 17 Chorzów)
Najlepsza bramkarka: Lena Karcz (SP 17 Chorzów)
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SMS Radzionków
2. miejsce – SP 1 Gilowice
3. miejsce – SP Suszec
Najlepszy zawodnik: Dominik Nycz (SP Suszec)
Król strzelców: Aleks Kawczyk (SMS Radzionków) 
Najlepszy bramkarz: Paweł Czaplicki (SMS Radzionków)
KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SMS Tychy
2. miejsce – SP Nędza
3. miejsce – SMS Zwierzyniec
Najlepsza zawodniczka: Natalia Wroza (SP Nędza)
Królowa strzelców: Pola Kornas (SMS Tychy)
Najlepsza bramkarka: Hanna Gibas (SP Rydułtowy)

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie śląskim jest firma Mirex.

Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Pucharu jest marka Tymbark. Puchar jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024