Silesion.PL

serwis informacyjny

Po raz kolejny Jarmark Wielkanocny zawita na katowicki Rynek

Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Slaskie

Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Slaskie

Wielkanoc jest wyjątkowym i niezwykłym czasem, zarówno dla nas, jak i naszych najbliższych. Na katowicki Rynek wraca jarmark – tym razem w wielkanocnej odsłonie. Już w najbliższy piątek, 1 kwietnia na Rynku w Katowicach pojawią się wystawcy z całej Polski, ale też z Węgier i Turcji. Dla dzieci zostaną przygotowane atrakcje i liczne dekoracje. Na jarmarku będzie można kupić barszcz ukraiński lub pierogi i tym samym wesprzeć obywateli Ukrainy.

– Wielkanoc to czas, który chcemy spędzać w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych osób. Jednym z miejsc, gdzie jak co roku będzie można poczuć klimat Wielkanocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu i stołu na święta będzie nasz katowicki Jarmark Wielkanocny. Na stoiskach znajdziemy m.in. pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Wszystkich mieszkańców Katowic, a szczególnie dzieci, dla których przygotowane zostaną specjalne atrakcje zapraszam na katowicki Rynek, gdzie od 1 do 15 kwietnia będzie działał tegoroczny Jarmark Wielkanocny – dodaje prezydent.

Na najmłodszych czekać będą: karuzela, kolejka elektryczna, „mega-kura” puszczająca bańki mydlane, wyjątkowe dekoracje świąteczne, które będą składać się z ogromnych figur zajączka, pisanki, czy koszyczka, a dodatkowo foto displeje z motywami świątecznymi i wiele innych. Organizowane będą warsztaty dla dzieci, a animacje prowadzić będą chodzący królik i pisanka.

Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Śląskie
Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Śląskie

– Chcemy, by jarmark przyciągał jak najwięcej mieszkańców, dlatego wyjątkową niespodzianką w dniach 3 oraz 10 kwietnia będzie udostępniona za darmo karuzela. Ponadto w ofercie tegorocznego jarmarku będzie można znaleźć wyjątkowe upominki dla najbliższych, m.in. ceramikę z Bolesławca, malowaną ręcznie biżuterię drewnianą, drewniane zabawki, malowane obrazy oraz ozdoby z żywicy z zatopionymi w niej skarbami natury – wymienia Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji. – W związku z trwającą wojną w Ukrainie będzie można włączyć się także w pomoc dla uchodźców. Na jarmarku będzie można zakupić przygotowane przez obywateli Ukrainy barszcz ukraiński i pierogi, a pozyskane z tego tytułu środki zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców. Dodatkowo będzie też prowadzona zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – mówi naczelnik.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024