Silesion.PL

serwis informacyjny

Plan kadr narodowych Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu

Poniżej plan startów naszych Kadr Narodowych w najbliższy weekend: 

Piątek, 13 grudnia – 14:00 IBSF Puchar Europy Winterberg (Niemcy). Dwójki mężczyzn

  • Jakub Zakrzewski, Arnold Zdebiak 

Listy startowe (pojawią się na dzień przed zawodami lub w dniu zawodów) 

Sobota, 14 grudnia – 9:00 IBSF Puchar Europy Winterberg (Niemcy). Dwójki Kobiet 

  • Linda Weiszewski, Aleksandra Byczkowska 
  • Sylwia Smolarek, Julia Słupecka

Listy startowe (pojawią się na dzień przed zawodami lub w dniu zawodów) 

Sobota, 14 grudnia – 13:30 IBSF Intercontinental Cup Konigssee (Niemcy). Skeleton  

  • Vlad Polyvach  

Listy startowe (pojawią się na dzień przed zawodami lub w dniu zawodów) 

niemiecka szkieletistka Jacqueline Lölling, srebrna medalistka Mistrzostw Świata 2019, wygrała pierwszy wyścig w Mistrzostwach Świata BMW IBSF 2019/2020. Zwycięzca Pucharu Świata 2017 i 2018 świętował dziesiąte zwycięstwo w karierze w Lake Placid (USA).

Mistrzyni Europy Janine Flock z Austrii (0,24 sekundy z tyłu) zajęła drugie miejsce w Lake Placid, a następnie mistrzyni świata Tina Hermann (GER, 0,71 sekundy z tyłu) na trzecim miejscu w otwieraniu Pucharu Świata.

Pomimo osiągnięcia najlepszych czasów startowych w terenie, jak to często bywa, broniąca Pucharu Świata Elena Nikitina z Rosji, zajęła dziewiąte miejsce w pierwszym biegu, ale zdołała walczyć na piątym miejscu, osiągając trzeci najlepszy czas w drugie ciepło. Zaledwie 0,08 sekundy dzieliło brązowego medalistę olimpijskiego od miejsca na podium.

Najlepszy wynik dla amerykańskiego sportowca ścigającego się przed domową publicznością w Lake Placid to szóste miejsce dla Kendall Wesenburg.

Jacqueline Lölling (GER, 225 punktów) prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata BMW IBSF 2019/2020, a następnie Janine Flock (AUT, 210) i Tina Hermann (GER, 200).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024