Silesion.PL

serwis informacyjny

PKO BP sponsorem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy

Od 1 lipca PKO Bank Polski będzie sponsorem tytularnym najwyższej klasy rozgrywek piłki nożnej w Polsce. Oprócz zmienionej nazwy – liga będzie funkcjonować jako PKO BP Ekstraklasa – zaprezentowano również nowe logo. Jedną z nowości ma być także sposób wręczania pucharu zwycięskiej drużynie. Od sezonu 2016/17 sponsorem tytularnym rozgrywek był Totalizator Sportowy z marką Lotto.

PKO BP wspiera Ekstraklasę już od poprzedniego sezonu – dotychczas jako partner główny oraz oficjalny bank rozgrywek. Wprowadził m.in. oficjalną kartę Ekstraklasy, na której można umieścić jeden z herbów klubów grających w lidze. W ramach podpisanej z początkiem sezonu 2018/19 umowy logo banku było dotąd obecne na koszulkach 16 drużyn ligi, na wszystkich stadionach oraz w transmisjach z meczów.

Bank podpisał umowę sponsorską obejmującą okres do końca sezonu 2020/21. Celem projektu jest promocja polskiego sportu, budowa silnej ligi, kształcenie przez kluby młodych talentów oraz popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych.

Jak powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, cytowany przez portal „Sportowe Fakty”, na razie współpraca jest związana z piłką męską, ale „w przyszłości może nas również zainteresować piłka nożna w wydaniu żeńskim”.

– Od kilku lat przyglądaliśmy się polskiej Ekstraklasie i jesteśmy teraz gotowi na to, by zostać jej sponsorem tytularnym. Nasza działalność nie będzie tylko wprost wizerunkowa. Chodzi o to, byśmy wykorzystali ten tytuł i ten wizerunek, by mieć więcej lojalnych klientów. Poza tym piłka nożna to nie tylko sport i biznes. (…) Chcemy więc być dzięki temu bankiem lepiej postrzeganym przez klientów. Współpraca z Ekstraklasą to również misja. Liczymy na to, że nasze doświadczenia związane z transformacją cyfrową pomogą nam podnieść poziom organizacyjny polskich klubów piłkarskich – podkreślił Jagiełło.

Nowością w nowym sezonie ma być także sposób wręczenia pucharu zwycięskiej drużynie. Dotychczas robił to prezes firmy będącej sponsorem tytularnym. Teraz jednak ma się to zmienić, a puchar ma wręczać wybrany kibic zespołu, który wygrał ligę – informują „Sportowe Fakty”.

Należąca do Totalizatora Sportowego marka Lotto nadal będzie wspierać Ekstraklasę, zniknie jednak z nazwy rozgrywek. Logo brandu ma pozostać jedynie na koszulkach wszystkich drużyn.

źródło: SPORTOWEFAKTY.WP.PL, PAP,TVP

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023