Silesion.PL

serwis informacyjny

Pirat drogowy w w Bielsku-Białej: 4500 zł mandatu i zatrzymane prawo jazdy

Pirat z Bielksa Bialej

Pirat z Bielksa Bialej

Policjanci z bielskiej grupy Speed zatrzymali 21-letniego pirata drogowego, który na ich oczach przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wykroczenie to było dopiero zapowiedzią o wiele większych kłopotów młodego kierowcy, który po drodze złamał jeszcze inne przepisy. Ostatecznie mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 4500 złotych i zatrzymali prawo jazdy.

Na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej policjanci z drogówki zauważyli przejeżdżającego przez skrzyżowanie na czerwonym świetle białego seata. Dysponując nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, nagrali ten moment i ruszyli za samochodem. I choć jazda za kierowcą seata trwała zaledwie kilkanaście sekund, w tym czasie kierowca zdołał jeszcze popełnić kolejne wykroczenia. Nie tylko wyprzedził inne auto na przejściu dla pieszych, ale i poruszał się znacznie za szybko. Pomiar prędkości wskazał wartość ponad trzykrotnie wyższą niż prędkość dopuszczalna na tym odcinku drogi. Na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, pędził ponad 120 km/h. Kierowcą okazał się 21-latek, który miał prawo jazdy od zaledwie 3 lat.

Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz pozostałe wykroczenia, kierującego ukarano mandatami karnymi na sumę 4500 złotych oraz zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto – z uwagi na ilość zebranych za popełnione wykroczenia punktów policjanci skierowali wniosek o sprawdzenie kwalifikacji, co oznacza, że aby 21-latek mógł wsiąść za kierownicę, będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Śląska Policja przypomina wysokość mandatów za wybrane wykroczenia:

  • wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle – 500 złotych i 6 punktów;
  • przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – 2500 złotych i 10 punktów;
  • wyprzedzanie bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych – 1500 złotych i 10 punktów.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author