Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Stokowiec trenerem KGHM Zagłębia Lubin!

Piotr Stokowiec trenerem KGHM ZaglebiaLubin

Piotr Stokowiec trenerem KGHM ZaglebiaLubin

Zagłębie Lubin S.A. poinformowało, iż po czterech latach na ławce trenerskiej Miedziowych ponownie zasiądzie Piotr Stokowiec. 49-letni szkoleniowiec związał się z naszym Klubem 2,5-letnim kontraktem.

Piotr Stokowiec rozpoczął swoją trenerską przygodę w Polonii Warszawa. Z drużyną ze stolicy kraju osiągnął bardzo dobry wynik, bowiem „Czarne Koszule” zakończyły sezon 2012/13 na 6. miejscu ekstraklasowych rozgrywek. Następnie trener pochodzący z Kielc objął drużynę Jagielloni Białystok, którą prowadził do kwietnia 2014 roku. Był to ostatni przystanek Piotra Stokowca przed przyjazdem do Lubina i podpisaniem kontraktu z Miedziowymi. 12 maja 2014 roku szkoleniowiec rozpoczął pracę w naszym Klubie, co w późniejszych miesiącach okazało się słuszną decyzją. Pod wodzą Piotra Stokowca Miedziowi zdobyli mistrzostwo I ligi, wracając tym samym po roku nieobecności na najwyższy piłkarski szczebel. Nie był to jednak koniec sukcesów, które do dziś świetnie pamiętają wszyscy kibice KGHM Zagłębia.

Miedziowi jako beniaminek zakończyli ekstraklasowe zmagania na 3. miejscu, zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw Polski. Dzięki temu lubinianie wzięli udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów, pokonując w dwumeczu Slavię Sofia i Partizan Belgrad. Stokowiec prowadził naszą drużynę w 146 oficjalnych spotkaniach, uzyskując średnią 1,64 punktu na mecz. Po zakończeniu pracy w Lubinie, trener związał się umową z Lechią Gdańsk. W klubie z Trójmiasta również miał wiele powodów do świętowania, gdyż z „Lechistami” sięgnął po Puchar oraz Superpuchar Polski. 

Po nieco ponad czterech latach Piotr Stokowiec wraca do Lubina, parafując umowę obowiązującą do zakończenia sezonu 2023/24. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024