Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Burlikowski Dyrektorem Pionu Sportowego Zagłębia Lubin S.A. 

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że Dyrektorem Pionu Sportowego został Piotr Burlikowski. 51-latek powraca zatem do Lubina, bowiem w latach 2014-2016 pracował w roli Dyrektora Sportowego Zagłębia Lubin S.A.

Piotr Burlikowski to były piłkarz, który rozegrał 82 spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę w roli dyrektora sportowego Korony Kielce, był również dyrektorem od spraw sportowych w Arce Gdynia, a następnie wiceprezesem Zawiszy Bydgoszcz. Zanim po raz pierwszy rozpoczął pracę w Zagłębiu Lubin, pełnił jeszcze stanowisko dyrektora sportowego Cracovii. W lipcu 2014 roku został dyrektorem sportowym Zagłębia Lubin i tę funkcję piastował do końca 2016 roku. Od tego czasu pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej na stanowisku doradcy ds. sportu prezesa PZPN.

– Wzmocnienie pionu sportowego było dla nas bardzo istotną decyzją. Postawiliśmy na sprawdzonego człowieka, byłego pracownika naszego Klubu, którym jest Piotr Burlikowski. Jesteśmy przekonani, że Piotr swoim doświadczeniem nabytym w pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej czy też innych polskich klubach podniesie wartość naszego pionu sportowego i przyczyni się do sukcesów Zagłębia — powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).