Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Barłóg pełnomocnikiem zarządu Warty Poznań ds. sportu

piotr barlog fot klaudia berda warta poznan

piotr barlog fot klaudia berda warta poznan

– Moim celem na najbliższe miesiące jest zbudowanie silnej drużyny w oparciu o wizję sztabu szkoleniowego i władz klubu – mówi Piotr Barłóg, który objął w Warcie Poznań stanowisko pełnomocnika zarządu ds. sportu.

Po tym jak z końcem lutego z Warty Poznań odszedł dyrektor sportowy, Radosław Mozyrko, stanowisko to nadal pozostaje nieobsadzone. Władze klubu zdecydowały jednak, że jeszcze w trakcie trwającego sezonu zostanie wzmocniony pion sportowy. Stąd pomysł na stworzenie posady doradcy zarządu ds. sportu. Został nim właśnie Piotr Barłóg, 33-letni poznaniak, były student poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz absolwent Uniwersytetu Sztokholmskiego i Greenwich Management College w Sydney. W czasie swojej kariery zawodowej był związany z Lechem Poznań, pracował dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, UEFA oraz FIFA m.in. podczas młodzieżowych mistrzostw świata, które w 2019 roku odbywały się w naszym kraju. W ostatnich latach był zaangażowany w projekty w Arabii Saudyjskiej oraz w Katarze, gdzie wchodził w skład komitetu organizacyjnego tegorocznych mistrzostw świata.

– Bardzo się cieszymy z tego, że Piotr Barłóg dołącza do pionu sportowego Warty Poznań. Jest osobą młodą, ale ma spore doświadczenie zawodowe zdobyte w świecie piłki nożnej: zarówno w Polsce, jak i za granicą, w klubie, w PZPN, a także w strukturach FIFA. Teraz wraca do kraju pełen zapału, o czym mogliśmy się przekonać podczas rozmów, które prowadziliśmy z Piotrem przed podpisaniem umowy. Stawiamy na niego i jest to z pewnością kolejny w ostatnim czasie nieoczywisty wybór, ale wierzymy w to, że już wkrótce udowodni swoją wartość – mówi prezes Warty Poznań, Bartosz Wolny.

Piotr Barłóg ma już za sobą spotkanie ze sztabem szkoleniowym, pierwszym trenerem, Dawidem Szulczkiem, a także został przedstawiony piłkarzom „Zielonych”. – Chcę być wsparciem dla każdej osoby, która buduje siłę Warty Poznań – mówi nowy pełnomocnik zarządu klubu. – Ustaliliśmy zakres współpracy na najbliższe tygodnie, moim osobistym celem numer jeden jest to, żeby nie przeszkadzać w dobrej pracy jaką wykonuje sztab oraz zawodnicy. Oby Warta Poznań w tej formie i z tymi wynikami dokończyła sezon i zajęła jak najwyższe miejsce w tabeli.

– Bardzo się cieszę, że mogę spełniać się zawodowo w moim rodzinnym mieście. Chcę umacniać pozycję Warty Poznań nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale też na mapie piłkarskiej w kraju. Moim celem na najbliższe miesiące jest zbudowanie silnej drużyny w oparciu o wizję sztabu trenerskiego oraz władz klubu i żeby przełożyło się to na długofalowy cel Warty Poznań, czyli zwiększanie potencjału „Zielonych” – wyjaśnia Piotr Barłóg i dodaje: – Moje obowiązki sprowadzają się do tych, pełnionych stricte przez dyrektora sportowego i jest to dla mnie interesujące wyzwanie. Podczas rozmów z władzami Warty Poznań zdecydowaliśmy, że na najbliższe miesiące przyjmiemy nieco inną formę współpracy ze względu na okoliczności. Przede wszystkim mamy jeszcze końcówkę obecnego sezonu, a z drugiej strony trwają już prace nad letnim okienkiem transferowym. Mam więc skupić się na tym, by reprezentować zarząd klubu we wszystkich rozmowach związanych ze wzmocnieniami kadry w letnim okresie transferowym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author