Silesion.PL

serwis informacyjny

Piłkarz Października zdecydował – Fortuna wesprze panią Karolinę

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Przed rozpoczęciem rozegranego w minioną sobotę starcia pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Widzewem Łódź napastnik bielszczan Kamil Biliński odebrał z rąk przedstawicieli sponsora tytularnego rozgrywek oraz władz Pierwszej Ligi Piłkarskiej statuetkę dla Piłkarza Października i symboliczny czek na kwotę 10 000 zł, która przekazana zostanie przez Fortunę na wskazany przez zawodnika cel charytatywny. Kamil Biliński postanowił wspomóc panią Karolinę, mamę małego sportowca, zmagającą się ze złośliwym nowotworem wątroby.

Piłkarz miesiąca Fortuna 1 Ligi wybrany został po raz drugi w bieżącym sezonie. W głosowaniu kibiców oraz ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, Kamil Biliński wyprzedził Maxime Domingueza z Miedzi Legnica. Napastnik był wiodącą postacią swojego zespołu, zdobywając w październiku cztery bramki.  

– Ta nagroda nie wynika tylko z mojej pracy, to wyróżnienie całego zespołu. Jestem człowiekiem odpowiedzialnym za kreowanie sytuacji ofensywnych i w październiku udało się ładnie ten wynik podkręcić. Bardzo się z tego cieszę – powiedział Kamil Biliński, dla którego sobota była dniem miłych akcentów. Przed meczem odebrał statuetkę, a później został bohaterem swojej drużyny, zdobywając hat-tricka oraz notując asystę w spotkaniu wygranym przez Podbeskidzie 4:0. 

Jako Piłkarz Października Kamil Biliński otrzymał od sponsora tytularnego rozgrywek możliwość wskazania celu charytatywnego, na który Fortuna przekaże 10 000 zł. Zawodnik zdecydował, że kwota ta trafi do pani Karoliny, młodej mamy zmagającej się z nowotworem. 

– Pani Karolina to osoba, której nie znam osobiście, ale jest bliska mojemu otoczeniu, Mój syn trenuje w szkółce piłkarskiej z synem tej pani, jest o rok od niego młodszy. Uważam, że pani Karolina potrzebuje w tej chwili wsparcia i cieszę się, że zespół wygrał tę nagrodę dla niej – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia kapitan Podbeskidzia. 

Pani Karolinie można pomóc także drogą internetową poprzez dedykowany profil w serwisie Siepomaga.pl. Szczegóły znajdują się na https://www.siepomaga.pl/karolina-pekala.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author