Silesion.PL

serwis informacyjny

Piłkarskie derby Poznania na stadionie przy Bułgarskiej

Gol bramka siatka pilka nozna

Gol bramka siatka pilka nozna

Na 18 września zaplanowano mecz Warty Poznań z Lechem Poznań w 10. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gospodarzem będzie Warta, ale tym razem derby zostaną rozegrane na stadionie przy Bułgarskiej. 

Piłkarze Warty Poznań swoje mecze ligowe rozgrywają na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim i to tam odbyły się dwa poprzednie pojedynki derbowe z “Kolejorzem”. Najbliższe spotkanie najlepszych drużyn piłkarskich w Poznaniu będzie wyjątkowe. Warta w czerwcu obchodziła 110-lecie powstania, a w marcu swoje stulecie świętował Lech. W związku z tymi jubileuszami zaplanowane na 18 września, na godz. 17:30 starcie “Zielonych” z “Kolejorzem” odbędzie się na stadionie przy ul. Bułgarskiej. 

– Jako mieszkańcy Poznania bardzo cieszymy się z tego, że w najwyższej klasie rozgrywkowej możemy kibicować aż dwóm zespołom. Zarówno Warta, jak i Lech to kluby, które mają w dorobku wiele sukcesów oraz bogatą historię, które na stałe zapisała się na kartach miasta, nie tylko tych sportowych. Poznaniacy zawsze wiernie wspierali oba zespoły i z dumą przekazują swoją pasję młodszym kibicom, a rozmowy o meczach do dziś łączą pokolenia – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta. – Derby Poznania są wyjątkowym wydarzeniem i zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Cieszy również, że mecze te toczą się w przyjaznej atmosferze. Jestem przekonany, że po raz kolejny będzie to niezapomniane wydarzenie dla poznaniaków i mam nadzieję, że oba zespoły stworzą fantastyczne widowisko sportowe.

Oba kluby podpisały umowę na organizację tego meczu, a zgodę na przeniesienie spotkania z Grodziska Wlkp. do Poznania wyraziła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. O fakcie rozegrania najbliższych derbów w stolicy Wielkopolski poinformowano podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Poznania.

– Cieszymy się, że derby Poznania  będą miały miejsce w… Poznaniu. I to zarówno jesienią, jak i wiosną. To bardzo dobra wiadomość dla kibiców obu drużyn, którzy mamy nadzieję bardzo licznie zapełnią stadion przy Bułgarskiej i stworzą niepowtarzalną atmosferę – podkreśla prezes Lecha Karol Klimczak. – Dziękujemy Miastu Poznań oraz panu prezydentowi za wielką życzliwość i olbrzymie zaangażowanie, dzięki któremu udało się doprowadzić ten projekt do finału. Organizacyjnie jesteśmy doskonale przygotowani do meczu derbowego. Od dłuższego czasu pozostajemy w stałym kontakcie z Wartą i władzami Miasta. Mam nadzieję, że obie drużyny stworzą przy Bułgarskiej niezapomniane widowisko godne derbów Poznania!

– Najbliższe derby to szczególna okazja. Każdy z klubów obchodzi w tym roku rocznicę swojego powstania. Uznaliśmy, że w roku jubileuszu 110-lecia Warty i 100-lecia Lecha warto nadać temu wydarzeniu wyjątkową oprawę. Miasto udostępniło nam stadion na preferencyjnych warunkach, dlatego zgodziliśmy się i wspólnie zorganizujemy to wyjątkowe spotkanie z nadzieją, że dopiszemy w ten sposób kolejny rozdział do niezwykłej rywalizacji dwóch największych klubów piłkarskich w stolicy Wielkopolski. Wierzymy, że tego popołudnia kibice będą świadkami prawdziwego futbolowego święta – mówi prezes Warty, Bartosz Wolny i dodaje: – W tym meczu gościnnie zagramy jako gospodarze na stadionie przy ul. Bułgarskiej, chcemy jednak w bliskiej przyszłości takie mecze rozgrywać na stadionie w Poznaniu przy Drodze Dębińskiej 12.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024