Silesion.PL

serwis informacyjny

Piknik rodzinny połączony ze sparingiem Lech Poznań – Lechia Gdańsk

Piknik rodzinny polaczony ze sparingiem Lech Poznan Lechia Gdansk

Piknik rodzinny polaczony ze sparingiem Lech Poznan Lechia Gdansk

Wielkimi krokami zbliża się sezon 2021/22. W trakcie przygotowań piłkarze Lecha Poznań rozegrają dwa sparingi na stadionie przy Bułgarskiej. Pierwszy, który odbędzie się 3 lipca (najbliższa sobota, godz. 15:00) z Lechią Gdańsk, będzie dodatkowo połączony z boiskową prezentacją zespołu. Zapraszamy tego dnia znacznie wcześniej, bo dwie godziny przed rywalizacją piłkarzy trenera Macieja Skorży rozpocznie się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że od września kibice Kolejorza zaledwie raz mogli pojawić się w trakcie spotkania rozgrywanego na Stadionie Poznań – było to w ostatniej kolejce minionych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, kiedy rywalem był Górnik Zabrze (1:1). Z tego powodu postanowiono w tym roku nieco zmienić formułę prezentacji zespołu. Wykorzystano to, że dwa towarzyskie boje odbędą się przy Bułgarskiej w Poznaniu. Jednemu z nich chcą nadać dodatkową otoczkę – stąd zachęcamy do pojawienia się całymi rodzinami na pikniku (od godz. 13:00) z atrakcjami, a to wszystko połączone ze sparingiem z Lechią (godz. 15:00), który poprzedzi krótka prezentacja.

Samo spotkanie pokażemy na antenie Lech TV, a okraszone będzie specjalnym studiem “Halo Bułgarska”. Natomiast piknik i cała otoczka okołosparingowa jest specjalnie przygotowana dla tych kibiców, którzy zdecydują się przyjść w sobotę – mówi Wojciech Terpiłowski, szef marketingu wizerunkowego Lecha Poznań. – Oczywiście bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich fanów, choć należy zaznaczyć, że piknik nie będzie połączony z prezentacją nowej koszulki meczowej. Tę chcemy pokazać w odrębnej formie tydzień przed startem rozgrywek, czyli w połowie lipca – dodaje.

Wstęp na piknik jest darmowy, choć trzeba pamiętać o tym, że wciąż obowiązują nas ograniczenia covidowe, jeśli chodzi o liczbę osób, które mogą równocześnie przebywać w jednym miejscu. To samo dotyczy meczu z Lechią Gdańsk – tutaj liczba miejsc na trybunach jest ograniczona i żeby mieć zagwarantowane wejście należy pobrać darmową wejściówkę ze strony bilety.lechpoznan.pl. W systemie będą też do pobrania karty wstępu na drugi ze sparingów w Poznaniu – z duńskim FC Midtjylland (środa, 7 lipca, godz. 17:00).

Co czeka na tych, którzy pojawią się na pikniku? Będzie zarówno strefa gastronomiczna, gdzie będzie można się posilić, jak i strefa chillout, żeby odpocząć. Na scenie będzie pokaz pierwszej pomocy – jak istotna to sprawa pokazały nam trwające mistrzostwa Europy i sytuacja z pomocnikiem reprezentacji Danii Christianem Eriksenem, który ze względu na atak serca stracił przytomność na boisku i tylko błyskawicznej reakcji służb medycznych zawdzięcza życie. Nie zabraknie elementów czysto piłkarskich – pokazów sztuczek futbolowych oraz warsztatów dla dzieci, a także treningu pod okiem trenerów LPFA. Będzie dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, stoisko z kolorowankami, bańki mydlane i stoły do piłkarzyków. Pojawią się też maskotki Kolejorza, czyli koziołki Ejber i Gzub. Można będzie także wziąć udział w “Kole Fortuny” z nagrodami.

Natomiast w przerwie sparingu odbędzie się specjalny konkurs wiedzy na temat Lecha. Quiz przygotował sponsor strategiczny Lecha Poznań – STS. Dla trzech najlepszych osób przygotowane są trzy zestawy gadżetów, a w nich m.in. koszulka z meczów Ligi Europy, piłka z podpisami zawodników, głośnik JBL GO 2 oraz szal. Dodatkowo dla 50 najlepszych graczy oferowanych jest 50 podwójnych zaproszeń na rozpoczynający sezon 2021/2022 mecz Lecha z Radomiakiem. W trakcie całej imprezy otwarta będzie Stacja Kolejorz Stadion. Dla kibiców zmotoryzowanych przygotowano parkingi: płatny przy trybunie III oraz bezpłatny od strony ul. Ptasiej (przy Rolkowisku).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023