Silesion.PL

serwis informacyjny

Październik pod znakiem biegania! Wyjątkowe spotkanie w Zakopanem pełne praktyki

Biegowe 360stopni Zakopane Joanna Jozwik Fot Biegowe360

Biegowe 360stopni Zakopane Joanna Jozwik fot Biegowe360

Bardzo wiele pełnych wiedzy wykładów, ale także sporo zajęć praktycznych pod okiem wybitnych biegaczy, trenerów czy fizjoterapeutów – tak wygląda program najważniejszego wydarzenia biegowego w Polsce, czyli konferencji „Biegowe 360 stopni”. Trzydniowe spotkanie polskiego środowiska biegowego odbędzie się w dniach 25-27 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Na liście prelegentów są same wybitne nazwiska ze świata polskiej lekkoatletyki, jak Joanna Jóźwik, Adam Kszczot, Marek Plawgo czy trener Aleksander Matusiński. – Cieszę się, że po raz kolejny mogę być prelegentem na konferencji dla wszystkich amatorów biegania w Zakopanem. Tym razem oprócz wykładu, w którym opowiem o tym, jak dbać o szybkość biegacza, uczestnicy będą mieli okazję do szeregu aktywności praktycznych, zaczynając od porannych rozgrzewek z Joanną Jóźwik, Adamem Kszczotem czy Markiem Plawgo, a kończąc aż na ośmiu warsztatach praktycznych. Wybór jest naprawdę imponujący – mówi Aleksander Matusiński, twórca polskiej potęgi w biegach na dystansie 400 metrów.

Każdy uczestnik konferencji będzie mógł zapisać się na trzy zajęcia praktyczne, a wybór jest bardzo bogaty. Na liście są ćwiczenia techniki biegu z dr Urszulą Biernat, ćwiczenia relaksujące po biegu z Adamem Kszczotem, siła biegowa z Joanną Jóźwik, podstawowe ćwiczenia na płotkach w treningu z Aleksandrem Matusińskim, stabilizacja biegacza pod okiem Mateusza Giżyńskiego, czy ćwiczenia z piłkami lekarskimi w treningu biegacza z Mateuszem Kaczorem. Ponadto w trakcie trzydniowego spotkania „Biegowe 360 stopni” odbędą się też zajęcia z jogi dla biegacza, prawidłowej rozgrzewki oraz warsztaty OproGait.

– Bardzo podoba mi się pomysł, by w programie znalazło się więcej zajęć praktycznych. Przed rokiem braliśmy udział w wielu ciekawych wykładach, ale tej praktyki było mniej. A przecież w gronie uczestników są wyłącznie fascynacji biegania, którzy chcą także brać udział w zajęciach praktycznych – mówi Adam Kszczot.

Ważnym elementem biegowego weekendu w Zakopanem będzie też czwarta edycja biegu „BiegamBoLubię – Dycha pod Krokwią”, w której każdego roku udział biorą tłumy biegaczy. W tym roku na liście startowej są m.in. Jóźwik, Kszczot i pozostali prelegenci. W poprzednich lat wieczorny bieg cieszył się sporym zainteresowaniem biegaczy w różnym wieku. Wieczorna rywalizacja na dystansie dziesięciu kilometrów, przeprowadzana w urokliwej scenerii obiektów Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, zyskała szybko sporą renomę. – W tym roku z wielką ochotą kolejny raz wezmę udział w tym biegu. Bieganie sprawia mi wielką przyjemność, więc nie marnuję okazji, zwłaszcza takich, bo rzeczywiście sceneria tego biegu jest wyjątkowa – mówi Adam Kszczot. Oprócz niego w rywalizacji wezmą udział także m.in. Joanna Jóźwik, Henryk Szost czy Mateusz Kaczor, czyli czołowe postaci polskich biegów. Do udziału w biegu i konferencji zachęca także najlepsza obecnie polska lekkoatletka Natalia Kaczmarek, która, choć sama w Zakopanem nie pobiegnie, to jednak pojawi się w konferencji „Biegowe 360 stopni”. Do zwycięzców i uczestników biegu trafią nagrody rzeczowe o wartości ponad piętnastu tysięcy złotych!

Zresztą cały weekend wypełniony będzie atrakcjami, bo oprócz biegu i całej serii warsztatów praktycznych na uczestników czeka bardzo wiele ciekawych zajęć teoretycznych. Do dyspozycji będzie m.in. dr Mateusz Janik ze Szpitala Carolin, który opowie o tym, jak ważna jest regeneracja, która powinna być elementem planu treningowego na każdym poziomie. Będzie też czas na rozmowy i konsultacje ze wszystkimi prelegentami i trenerami. 

Partnerem konferencji i biegu została firma Gaminate. – Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają bidony treningowe i będą mogli wypróbować produktów firmy. Gaminate Hydration to najwyższej jakości produkt nawadniający, który jest pierwszym na świecie izotonikiem zawierającym wszystkie sześć elektrolitów w optymalnych dawkach, a ponadto zawiera również trzynaście witamin, w tym wszystkie z grupy B. No i oczywiście nie zawiera cukru. Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że żaden izotonik na świecie nie ma tak dobrej formuły produktu, dlatego cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy – mówi Robert Samaruk, członek zarządu Gaminate Hydration.

O nowoczesnych koncepcjach terapii urazów sportowych, a więc rozwiązaniach, jakie nauka proponuje współcześnie biegaczom, opowie Piotr Gawda, prof. dr hab. Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Dążymy do tego, aby pewne procesy dotyczące regeneracji po urazie przyspieszyć, a leczenie zintensyfikować. Prowadzimy profesjonalny monitoring USG, obrazujący dynamikę zmian uszkodzonych tkanek, tak by dobór obciążeń oraz zabiegów fizykalnych był optymalny w każdej z sekwencji procesu gojenia – wyjaśnia prof. Gawda. – Precyzyjne iniekcje kolagenowe, pod kontrolą USG w miejsca uszkodzonych struktur, stwarzają szansę szybszej odbudowy ich bio-rusztowania a tym samym w sposób wymierny skracają okres niezbędnej rehabilitacji – dodaje specjalista medycyny sportowej z Regenova Therapeutics.

Zapisy do udziału w konferencji prowadzone są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/. W ramach części pakietów istnieje możliwość zakwaterowania w zakopiańskim COS oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dla chętnych przewidziany został również pobyt w pokojach hipoksyjnych, które jako innowacyjne rozwiązanie w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Możliwy jest również udział w samej konferencji, bez wykupienia zakwaterowania i wyżywienia. Partnerem konferencji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025