Silesion.PL

serwis informacyjny

Paweł Wszołek przed meczem Anglia – Polska: Jesteśmy w stanie wygrać

11-krotny reprezentant Polski, były zawodnik londyńskiego QPR Paweł Wszołek ocenia szanse kadry Paolo Sousy w środowym spotkaniu z Anglią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata FIFA:

– Mamy w reprezentacji bardzo duży potencjał. Wszyscy wiemy jednak, że nie będzie to łatwy mecz. Każdy zna jakość drużyny Anglików, choćby ostatni Mundial pokazał jak bardzo szeroki mają skład. To zespół, która na każdej pozycji posiada dwóch niemal równorzędnych zawodników. Nastawienie może być jednak tylko jedno – nie da się wyjść na boisko z myśleniem o czym innym niż o trzech punktach. My także mamy bowiem dobrą kadrę – mówił przed dzisiejszym starciem pomocnik Legii Warszawa.

– Naturalnie brak Roberta Lewandowskiego będzie odczuwalny, bo nie da się nie odczuwać braku najlepszego piłkarza na świecie. Nie wiadomo również co z Grzegorzem Krychowiakiem, więc na ewentualność jego absencji również trzeba być przygotowanym. W składzie Polski występują jednak piłkarze grających w czołowych ligach europejskich i nie uważam, żebyśmy mieli się czegokolwiek bać. Właśnie z takim nastawieniem trzeba wyjść na to spotkanie – wiele eliminacyjnych meczów pokazało, że każdy może wygrać z każdym. Nie ma publiczności, a to akurat działa na korzyść naszego zespołu. Naprawdę wierzę w wygraną reprezentacji.

– Nastawienie w sporcie jest niezwykle ważne. Czasem gdy myślisz, że wygrałeś jeszcze przed wyjściem na boisko, wówczas to boisko cię weryfikuje schodzisz na ziemię. Naprawdę nie jesteśmy słabą drużyną, jesteśmy Polską mającą w składzie piłkarzy topowych europejskich klubów. Przeciwnik stanowi bardzo dobry zespół, to prawda, ale my też nie jesteśmy przypadkową kadrą. Jeśli reprezentacja zrealizuje założenia i wyjdzie na to spotkanie przepełniona pewnością siebie, wówczas naprawdę jesteśmy w stanie wygrać ten mecz.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024