Silesion.PL

serwis informacyjny

Paweł Gierach piłkarzem GKS Katowice

Pawel Gierach pilkarzem GKS Katowice

Pawel Gierach pilkarzem GKS Katowice

Do kadry GKS-u Katowice dołączył kolejny młodzieżowiec. 20-letni Paweł Gierach trafił do Katowice na zasadzie transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok i związał się z GieKSą umową, która będzie obowiązywać przez dwa lata z opcją przedłużenia o rok.

Gierach zaczynał przygodę z piłką w Widoku Skierniewice, a znaczą część czasów juniorskich spędził w Legii Warszawa. Następnie trafił do Jagiellonii Białystok, z którą w 2018 r. wywalczył Mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów. Ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu do Wigier Suwałki. W poprzednich rozgrywkach zaliczył 32 ligowe występy, w których zdobył 3 bramki. Gierach ma także na koncie występy w reprezentacji Polski do lat 19.

Paweł to zawodnik występujący na pozycji bocznego obrońcy, ale mogący grać również jako skrzydłowy. Jest młodym, perspektywicznym piłkarzem, posiadającym status młodzieżowca, co stanowi jeszcze dodatkowy atut. Znaleźliśmy porozumienie z Jagiellonią Białystok, przez co pozyskaliśmy Pawła definitywnie do naszego Klubu, na czym nam zależało – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u.

Do przeprowadzki skłoniła mnie dobra drużyna w Katowicach i nakreślona wizja rozwoju. W nachodzącym sezonie chciałbym pomóc GKS-owi w zajęciu jak najwyższego miejsca w lidze. Jestem uniwersalnym zawodnikiem i choć najlepiej czuję się na prawej obronie, to nie mam problemu z grą na innych pozycjach – podkreśla nowy zawodnik GKS-u.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author