Silesion.PL

serwis informacyjny

Ostatni miesiąc przygotowań Polaków przed walką o hokejowe marzenia

Ostatni miesiac przygotowan Polakow przed walka o hokejowe marzenia

Ostatni miesiac przygotowan Polakow przed walka o hokejowe marzenia

Już na przełomie kwietnia i maja przekonamy się czy tej wiosny reprezentacja Polski zapisze się na najpiękniejszych kartach historii rodzimego hokeja i po 22 latach wróci do grona najlepszych drużyn globu. Przed Mistrzostwami Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja), Biało-Czerwonych czeka szereg sprawdzianów z mocnymi rywalami. Ostatnim będą Węgrzy, z którymi Polacy zmierzą się w Tychach i w Bytomiu 20 i 21 kwietnia. Bilety na te spotkania są już w sprzedaży w serwisie KupBilet.pl.

Dla Biało-Czerwonych IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IA to jeden z najważniejszych turniejów ostatnich dekad. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera po 22 latach ma szansę na awans do Elity. Szansa jest duża, bo wszyscy rywale są w zasięgu Biało-Czerwonych, a awans zyska nie jedna, a dwie najlepsze reprezentacje. 

Ważne sprawdziany w Tychach i w Bytomiu

Przed Mistrzostwami Świata drużyna zagra mecze kontrolne w Rydze z Łotwą (6-7 kwietnia), w Mariborze ze Słowenią (13-14 kwietnia) oraz 20 i 21 kwietnia w Polsce z Węgrami. W czwartek, 20 kwietnia o godz. 18:30 Biało-Czerwoni zmierzą się z Madziarami na Stadionie Zimowym w Tychach, a w piątek, 21 kwietnia o godz. 20:15 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Oba mecze, podobnie jak spotkania Polaków w Nottingham, pokaże TVP Sport, ale trener i zawodnicy apelują: – Jesteśmy mocni i zmotywowani. To ogromna szansa dla naszej dyscypliny, więc bądźmy razem w Tychach, Bytomiu i Nottingham.

Mocni przeciwnicy

– Zakontraktowaliśmy silnych przeciwników przed Mistrzostwami Świata, bo reprezentacja zagra z trzema drużynami z Elity. Na dodatek ostatnie dwa spotkania odbędą się w kraju. Nasi kibice będą mieli okazję zobaczyć na żywo kawał dobrego hokeja oraz pożegnać Biało-Czerwonych przed wyjazdem do Anglii – zaznacza Adam Fras, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Wejściówki na mecze Polska – Węgry są do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Bilet na jeden mecz kosztuje 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

Szansa na sukces 

W Nottingham w walce o awans do Elity drużynę czekają spotkania z Litwą, Wielką Brytanią, Włochami, Koreą Południową i Rumunią.

– W poprzednim roku wygraliśmy Mistrzostwa Świata Dywizji IB w Tychach i na zapleczu Elity jesteśmy beniaminkiem. Wielka Brytania i Włochy jeszcze w maju poprzedniego roku grały z takimi potęgami jak Czechy i Kanada, czyli mają doświadczenie wyniesione ze starć z mocarzami. Otwiera się jednak przed nami szansa, bo awans uzyskają dwie drużyny. Będziemy ostro walczyć w każdym meczu – zapewnia selekcjoner  Robert Kalaber.

Śladami rywala z Wysp

Chcielibyśmy podążyć drogą Wielkiej Brytanii, bo pięć lat temu najpierw awansowali na zaplecze Elity, a w kolejnym sezonie od razu do grona najlepszych hokejowych drużyn świata – dodaje Paweł Zygmunt, napastnik reprezentacji. – W Nottingham spodziewamy się dużego wsparcia ze strony polskich kibiców. Słyszałem, że wielu fanów wybiera się na mecze. Poza tym w Anglii mieszka mnóstwo naszych rodaków – dodaje czołowy zawodnik Kadry Narodowej

Ponad dwie dekady czekania

Ostatni raz Polacy awansowali do Elity w 2001 roku. Ważnym graczem tamtej drużyny był Leszek Laszkiewicz, obecny team leader reprezentacji. W zespole grali też Mariusz Czerkawski i Krzysztof Oliwa. – Tamten awans uzyskaliśmy w Grenoble, wyprzedzając m.in. Francuzów i Duńczyków. Późniejsze występy w Elicie były spełnieniem marzeń, bo mieliśmy możliwość rywalizacji z wybitnymi hokeistami, a organizacja i otoczka mistrzostw robiła wrażenie. Bardzo chciałbym, aby nowe pokolenie również tego doświadczyło – mówi Leszek Laszkiewicz.

Partnerem Głównym Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie jest Orlen. Partnerami Reprezentacji są Petralana i Toyota Czajka. Miasta – Gospodarze meczów z Węgrami to Tychy i Bytom.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024