Silesion.PL

serwis informacyjny

Oprogramowanie wagowe – w tych segmentach rynku to praktycznie must-have!

Nowoczesne oprogramowanie do wag potrafi wnieść jakość działania firmy na zupełnie nowy poziom. To nie tylko automatyzacja, która dobrze wygląda w arkuszach kalkulacyjnych dla menedżerów firmy, ale i realne zyski, które z pewnością ucieszą właścicieli przedsiębiorstw. Zobacz, gdzie takie aplikacje sprawdzą się szczególnie dobrze!

W jakich segmentach rynku program wagowy może znacznie ułatwić pracę?

Takich branż jest naprawdę sporo. To nie tylko wielkie, nieraz ogólnoeuropejskie lub nawet globalne firmy spedycyjne. Taki dedykowany software wpłynie też na komfort pracy w:

  1. Transporcie i logistyce: w tym sektorze oprogramowanie do wag jest nieocenione w zarządzaniu i monitorowaniu masy ładunków. Umożliwia precyzyjne ważenie towarów, co jest kluczowe dla przestrzegania przepisów dotyczących dopuszczalnej masy frachtu, a także dla optymalizacji kosztów.
  2. Przemyśle rolniczym: to bardzo szeroka branża, w której zarządzanie wagą produktów, np. zbóż, jest kluczowe. Co warto podkreślić, dedykowane aplikacje pomogą nie tylko w transporcie – przydają się też do monitorowania wydajności upraw.
  3. Sektorze usług budowlanych: to jeden z najlepszych sposobów, by dokładnie, a nie tylko „na oko”, zarządzać zużyciem surowców. Przekłada się na większą efektywność kosztową projektów, a więc i na zysk, jaki wygeneruje firma.
  4. Przetwórstwie spożywczym: to jedna z tych branż, gdzie ważenie składników musi być niezwykle dokładne i powtarzalne, co wynika m.in. z obowiązujących w Polsce przepisów.
  5. Zarządzaniu odpadami: poznanie ich dokładnego tonażu jest kluczowe np. do rozliczeń z gminą lub instytucją, dla której wykonujemy zlecenie. Taka aplikacja pomoże też w zarządzaniu procesami recyklingu i utylizacji. Świetne, doskonale sprawdzające się także w tym segmencie rynku, oprogramowanie wagowe oferuje GS Software.

Każdy z tych segmentów wymaga specyficznych funkcji od oprogramowania do wag, takich jak dokładność, integracji z innymi systemami, łatwość obsługi czy możliwości raportowania. Wybór odpowiedniego oprogramowania może znacząco wpłynąć na efektywność operacyjną i finansową przedsiębiorstw w tych branżach.

O tym, jak wiele firm może wdrożyć taką zautomatyzowaną obsługę wagi samochodowej najlepiej świadczą twarde dane. Szacuje się, że w segmencie transportu i logistyki, gdzie firmy skupiają się na drogowym transporcie towarów, działa około 125 tysięcy firm, czyli nieco ponad 6% z łącznej liczby przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce. Gdyby do tego grona dodać także branżę rolniczą czy budowlaną, wynik byłby imponujący!

Jakie cechy musi spełniać dobre oprogramowanie wagowe?

Przede wszystkim musi to być aplikacja jednocześnie prosta w obsłudze oraz zaawansowana, dająca wiele możliwości personalizacji. Doskonale byłoby, gdyby pozwalała nie tylko na samo ważenie, ale miała też wbudowane dodatkowe moduły, które ułatwią pracę w firmie z poziomu księgowości czy magazynu głównego.

Atutem będzie też wiele różnych trybów ważeń:

  • z ręki,
  • pojedyncze,
  • podwójne,
  • z palety,
  • przemysłowe.

Najlepsze firmy działające na rynku, jak GS Software, dbają też o to, by ich aplikacja była zgodna z każdym urządzeniem wagowym. Gdyby jednak zdarzyło się, że oprogramowanie nie chce współpracować z wybranym modelem wagi, to w cenie, za darmo, mamy jego optymalizację. To spory atut!

Wśród ważnych cech takiego softu trzeba też wskazać na zgodność z obowiązującym w Polsce prawem, np. w zakresie zarządzania odpadami, czy rozbudowane tryby drukowania etykiet transportowych. Wartością dodaną będą też niewielkie wymagania systemowe aplikacji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023