Silesion.PL

serwis informacyjny

Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem na ul. Sokolskiej w Katowicach

screen.Śląska Policja

W ostatnim czasie dwie kobiety w Katowicach musiały zmierzyć się z surowymi konsekwencjami za niebezpieczne zachowanie na drodze. Ich próba omijania pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, zakończyła się mandatem w wysokości 1500 złotych oraz utratą 15 punktów karnych.

Manewry omijania pojazdów przed przejściem dla pieszych, wyprzedzania na takich przejściach lub nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu to działania, które nie tylko są niezgodne z przepisami ruchu drogowego, ale także niosą za sobą ogromne ryzyko dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych.

Za takie zachowanie nie uniknęły odpowiedzialności dwie kobiety, które przed przejściem dla pieszych w Katowicach na ul. Sokolskiej, ominęły pojazd, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej. Nagranie z tego zdarzenia przesłano na skrzynkę Stop agresji drogowej, Zarówno 24-letnia kierująca volkswagenem, jak i 26-letnia kierująca fordem, przyznały się do popełnienia wykroczenia. Ich działania zostały ukarane mandatami w wysokości 1500 złotych, a do ich kont trafiło po 15 punktów karnych.

Warto pamiętać, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący pojazdem zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i obniżenia prędkości, aby nie zagrażać bezpieczeństwu pieszych na przejściu lub tych, którzy mogą chcieć z niego skorzystać. Piesi również mają swoją odpowiedzialność – powinni upewnić się, że mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię, niezależnie od sytuacji na drodze.

Działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze oraz egzekwowania przepisów mają na celu ochronę życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Dlatego też surowe kary nakładane na osoby łamiące przepisy ruchu drogowego, w tym niebezpieczne manewry w rejonie przejść dla pieszych, są adekwatne do potencjalnego zagrożenia.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze, stosując się do przepisów i szanując innych uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych. Ostatecznie, zdrowie i życie ludzkie są najważniejsze, a odpowiedzialne zachowanie na drodze to nasza wspólna troska o to bezpieczeństwo.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *