Oliwier Mutwil i Sylwia Ślęzak najlepsi w CITY TRAIL

CITY TRAIL Katowice listopad 2021

Jesienno-zimowy cykl CITY TRAIL trwa! W niedzielę, 28 listopada nad katowickimi stawami Janina i Barbara pojawiło się ponad 400 uczestników – 337 dorosłych oraz 90 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego na dystansie 5 km zostali Oliwier Mutwil oraz Sylwia Ślęzak. Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL są zaplanowane na 16 stycznia.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w formule ogólnopolskiej. Od października 2021 do marca 2022 zaplanowano pięćdziesiąt biegów, w dziesięciu miastach – poza Katowicami są to: Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji odbędzie się po pięć biegów, a żeby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć co najmniej trzy z nich. Formuła cyklu została zmodyfikowana – dotychczas organizowano po sześć biegów, a „generalka” była tworzona na podstawie czterech najlepszych wyników.

W dzisiejszych zawodach w Katowicach zawodnicy rywalizowali na nieco zmodyfikowanej trasie. Fragment ścieżek został zalany przez wodę z okolicznego stawu, co uniemożliwiło poprowadzenie biegowej trasy w tym miejscu. Nowy przebieg trasy będzie obowiązywał także na kolejnych zawodach. – Jest teraz trochę szybciej, bo zmodyfikowany fragment prowadzi po asfaltowej ścieżce, aczkolwiek myślę, że nie ma to większego znaczenia – mówił na mecie zwycięzca – Oliwier Mutwil, który zaledwie 21 godzin wcześniej rywalizował – z powodzeniem na trasie Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim, gdzie wywalczył brązowy medal wśród seniorów oraz złoto w swojej kategorii wiekowej – młodzieżowców na dystansie 4 km. – Wczoraj się nie oszczędzałem, to prawda, ale wiedziałem, że muszę dzisiaj wystartować, jeśli chcę być sklasyfikowany w „generalce”, ponieważ w kolejnych biegach CITY TRAIL najpewniej nie będę mógł wystartować. Brak Dawida Maliny, który na pewno podkręciłby tempo spowodował, że dzisiaj nie musiałem biec na 100% i na pewno mógłbym nieco urwać z czasu, jaki osiągnąłem – dodał 22-letni zawodnik z Wodzisławia Śląskiego.

Wynik Oliwiera Mutwila to 15:58. Drugi na mecie zameldował się Mateusz Wolnik (17:05), a trzecie miejsce zajął Tomasz Wójcik (17:07).

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła powracająca do regularnego biegania po półrocznej przerwie Sylwia Ślęzak. – CITY TRAIL mnie zmotywował! Naprawdę! Brakowało mi tego zmęczenia i teraz na mecie czuję, jak bardzo! – mówiła po biegu 26-latka. – Wiem, z jakiego poziomu zaczynam treningi, co jest cenną wskazówką. Widzimy się w styczniu!

Jako druga zawody ukończyła Paulina Gaj (19:38), a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Jachimczyk-Korbut (20:14).

Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.