Olaf Lubaszenko czyta książkę “Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia ” w Audioteka
Od chłopaka z bydgoskich ulic, nieśmiało stawiającego pierwsze kroki w świecie dorosłej piłki, przez „Bello di Notte”, po selekcjonera kadry i prezesa PZPN. Poznaj historię Zbigniewa Bońka opowiedzianą głosem Olafa Lubaszenki! Jeśli subskrybujesz Audioteka Klub, możesz wysłuchać audiobooka w aplikacji bez dodatkowych opłat.
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zabierze Was w kapitalną podróż w przeszłość. Jesteście gotowi, by wraz z nim wsiąść do wehikułu czasu i przebyć drogę od początków kariery aż po ostatnie sukcesy reprezentacji? Audiobook dostępny na stronie Audioteka.pl
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zabierze Was w kapitalną podróż w przeszłość. Jesteście gotowi, by wraz z nim wsiąść do wehikułu czasu i przebyć drogę od początków kariery aż po ostatnie sukcesy reprezentacji?
Opis z okładki książki „Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia”:
Cześć, witam serdecznie!
Pakujcie się, bo zabieram Was w podróż w przeszłość. Wielu mnie zna, ale nie wszyscy wiedzą, które mecze były najważniejsze w moim życiu. Ta książka Wam to wyjaśni. Opowiem o młodzieńczych czasach i „urywaniu” się z lekcji, zatargu z majorem Wojska Polskiego oraz talonie na Malucha, który dostałem za transfer do Widzewa. Przypomnę nerwową atmosferę mundialu w 1982 roku oraz mecz o trzecie miejsce, na który naszej kadrze – w co trudno uwierzyć – trudno było się zmobilizować.
Jak wyglądały kulisy legendarnego meczu z Niemcami z 2014 roku? Co działo się wewnątrz prowadzonej przeze mnie reprezentacji, dlaczego moja przygoda z kadrą w tej roli zakończyła się tak szybko? Dlaczego, już jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, postawiłem na selekcjonera Adama Nawałkę? Dowiecie się o tym z pierwszej ręki. Przeczytacie o najważniejszych wydarzeniach w moim piłkarskim życiu, a jednocześnie – jednych z najważniejszych w historii polskiej piłki.
Od chłopaka z bydgoskich ulic, nieśmiało stawiającego pierwsze kroki w świecie dorosłej piłki, przez „Bello di Notte”, po selekcjonera kadry i prezesa PZPN.
Zbigniew Boniek
Fragment książki:
‚Ostatnie 60 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego było najbardziej niedorzeczną i tragiczną godziną, jaką przeżyłem w piłkarskiej szatni. W pewnym momencie dowiedzieliśmy się, co się stało, dotarły do nas smutne informacje o ofiarach wśród kibiców. Jak grać – i czy w ogóle grać – w takiej sytuacji? Wiadomości były sprzeczne, ludzie z UEFA i gospodarze stadionu – bezradni, a policja chyba nieprzygotowana na tego rodzaju sytuację. Nagle nasza szatnia stała się drogą ewakuacji rannych: wokół biegali policjanci i ratownicy medyczni, niektórych poszkodowanych okrywano naszymi klubowymi dresami. W pewnym momencie zabłąkał się wśród nas jakiś włoski nastolatek, cały we krwi. Doktor La Neve natychmiast się nim zajął. Dzieciak nie umiał odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest jego ojciec…
Wyszliśmy na boisko, a właściwie na bieżnię, żeby zobaczyć, co się dzieje. To był armagedon! Karetki, miotająca się policja, krzyki bólu rannych. Nerwowe nawoływania spikera po angielsku i po włosku. Zauważyłem, że kilku moich kolegów z zespołu zaczęło się denerwować, bo na widowni byli przecież też członkowie ich rodzin i przyjaciele. Ktoś miał łzy w oczach, ktoś powiedział głośno: „Nie grajmy, proszę…”. Wszyscy mieli coraz mniej ochoty na mecz, niepokój i niepewność rosły z każdą chwilą.„
- Polecam książkę, która jest jedną z ważniejszych w historii polskiej piłki nożnej. – Robert Lewandowski
- Pasjonująca i bardzo osobista opowieść, a w niej wiele nieznanych dotąd wydarzeń i anegdot – Olaf Lubaszenko
- Wspomnienia jego wybitnych meczów, których część miałem zaszczyt relacjonować dla Państwa… Bezcenne! – Dariusz Szpakowski
- Zbyszek na boisku (i poza nim) to po prostu urodzony lider, potrafiący pociągnąć za sobą całą drużynę. (…) Nie wiem czy spotkałem wśród piłkarzy z którymi grałem kogoś równie charyzmatycznego jak „Zibi„. – Adam Nawałka
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).