Silesion.PL

serwis informacyjny

OKAM podpisał umowę na realizację etapu III INSPIRE w Katowicach

Inspire wizualizacja 2 1

Inspire wizualizacja 2 1

OKAM Capital oraz firma Grimbud podpisały umowę na Generalne Wykonawstwo budynku D
w ramach etapu III osiedla INSPIRE w Katowicach. To kontynuacja współpracy, która rozpoczęła się przy wcześniejszych fazach tej inwestycji. W marcu br. zakończona została realizacja dwóch pierwszych budynków A i B w etapie I, jednocześnie trwają prace budowlane budynku C w etapie II, a także przedsprzedaż etapu III. Inwestycja INSPIRE to wyjątkowe miejsce w malowniczej, katowickiej Dolinie Trzech Stawów, posiadające także liczne, nowoczesne udogodnienia w ramach Nowej Polityki Jakości OKAM.

Podpisana umowa dotyczy realizacji budynku D z 68 nowoczesnymi mieszkaniami o powierzchni
od 27 do 147 mkw oraz dwoma lokalami komercyjnymi. Przewidziany termin zakończenia prac budowlanych na terenie działki o powierzchni ok. 2.862 mkw, to II kwartał 2024 roku. W ramach etapu I (budynki A i B) powstało łącznie 110 mieszkań wraz z reprezentacyjną recepcją oraz strefą mieszkańca, fitnessem i sauną. Kolejnych 60 jest realizowanych w etapie II (budynek C), którego zakończenie planowane jest natomiast na II kwartał 2023 r. Cały projekt INSPIRE zakłada powstanie ok. 450 mieszkań w 7 budynkach.

  • Kontynuacja współpracy z firmą Grimbud wynika z dobrych efektów dotychczasowej realizacji etapów I i II. Wierzymy, że podobnie jak poprzednie, także III etap przebiegnie zgodnie
    z planem i będziemy mogli w ciągu trochę ponad półtora roku oddać do użytkowania następne nowoczesne mieszkania w samym sercu Doliny Trzech Stawów. To wyjątkowy projekt OKAM, o wysokim standardzie, zapewniający spokojne, ale i aktywne życie, blisko natury, przy jednoczesnej możliwości korzystania z wielu udogodnień –
    zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Grimbud jest polską firmą działającą na rynku od 1993 r. Jako Generalny Wykonawca działała zarówno na etapie I, jak i aktualnie kontynuuje realizację II fazy inwestycji INSPIRE.

  • Z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem kontynuujemy współpracę w ramach III etapu z OKAM Capital. Liczymy na dalszą współpracę, tworząc wspólnie wyjątkowe miejsce do życia dla kolejnych mieszkańców osiedla INSPIRE w Katowicach. Jako doświadczony Generalny

Wykonawca, mający w swym portfolio ponad 250 zrealizowanych inwestycji budowlanych,

doceniamy architekturę osiedla, a także wysoki standard wykończenia budynków. Od zawsze w swoich realizacjach przykładamy największą wagę do jakości wykonania i terminowości – dodaje Ryszard Maciak, Prezes Zarządu GRIMBUD Sp. z o.o.

Inspire – wizualizacja

INSPIRE oferuje idealną lokalizację z szybkim 5-minutowym dojazdem samochodem do centrum Katowic, przy jednoczesnej bliskości terenów zielonych Doliny Trzech Stawów. W sąsiedztwie kompleksu znajdują się liczne ścieżki rowerowe, biegowe i piesze, a także naturalne zbiorniki wodne. W etapie III część mieszkań będzie miała bezpośredni widok na stawy lub/i wewnętrzny zielony dziedziniec.
Na terenie INSPIRE do dyspozycji będzie plac zabaw dla dzieci i zielone patio, a także bogato wyposażona Strefa Mieszkańca – z bilardem, kącikiem zabaw dla najmłodszych, częścią wypoczynkową oraz z przeznaczeniem pod organizację eventów rodzinnych, a także z siłownią i sauną. Mieszkańcy będą mogli skorzystać również z wypożyczalni rowerów i pojazdu elektrycznego Twizy Renault, którymi można poruszać się po buspasach. Podobnie jak w przypadku etapu I, nabywcy lokali w etapach II i III otrzymają do swoich mieszkań profesjonalne oczyszczacze powietrza. Jednocześnie na dachu budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a także zaplanowano zagospodarowanie wód deszczowych. Wszystkie te rozwiązania stanowią element, funkcjonującej od 2018 r., Nowej Polityki Jakości OKAM podnoszącej jeszcze bardziej jakość i komfort życia, a także koncentrującej się na aspektach środowiskowych.

W ramach etapu I inwestycji sprzedane zostały już wszystkie mieszkania. Poza etapem III (budynek D) do nabycia pozostają jeszcze ostatnie lokale w etapie II (budynek C), o powierzchni od ok. 93
do 110 mkw.

Więcej informacji na: inspire-trzystawy.pl

OKAM Capital od 18 lat jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajduje się 25 projektów w 7 miastach w Polsce, m.in. Strefa PROGRESS, Strefa Piotrkowska 217 i ŁÓDŹ.WORK w Łodzi, INCITY oraz CITYFLOW na Woli, MOKKA, VISTA i CENTRAL HOUSE na Mokotowie, ARLET HOUSE na Ochocie, ŻOLI ŻOLI na Żoliborzu, BOHEMA – Strefa Praga na Pradze Północ w Warszawie a także 62 ha na warszawskim Żeraniu. W Katowicach firma realizuje inwestycje w Dolinie Trzech Stawów: DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW oraz INSPIRE. W aktywach OKAM znajdują się również zabytkowe kamienice w centrum Katowic a także w Krakowie. Pod koniec 2018 roku OKAM wprowadził Nową Politykę Jakości będącą wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu. Począwszy od inwestycji CENTRAL HOUSE, wszystkie inwestycje mieszkaniowe OKAM zostaną wyposażone w proekologiczne i funkcjonalne rozwiązania wspomagające ochronę klimatu i poprawiające komfort życia np.: wypożyczalnia pojazdów elektrycznych, wypożyczalnia rowerów, hulajnóg, oczyszczacze powietrza, fotowoltaika, powtórne wykorzystanie deszczówki, etc.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024