Silesion.PL

serwis informacyjny

Oficjalnie: Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski

Czeslaw Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski

Czeslaw Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski

W poniedziałek 31 stycznia Czesław Michniewicz zostanie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Byłego trenera Legii Warszawa i szkoleniowca polskiej młodzieżówki zaprezentowanuje prezes PZPN Cezary Kulesza podczas konferencji na PGE Narodowym. Wraz z nim w sali konferencyjnej pojawi się prezes PZPN Cezary Kulesza.

Po wielu rozmowach, analizach i dłuższym zastanowieniu dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych w obecnych warunkach. Trener Michniewicz przekonał mnie swoim konkretnym planem. Naszym głównym celem są mecze barażowe i – w co obaj wierzymy – awans na mistrzostwa świata w Katarze – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. 52-letni trener podpisał kontrakt do końca roku, z opcją przedłużenia.

– Sytuacja, w której znaleźliśmy się na przełomie roku, była naprawdę trudna. Zostaliśmy zarówno bez selekcjonera, jak i sztabu, który zajmował się reprezentacją. Na rynku była dostępna ograniczona liczba wolnych trenerów, mogących ubiegać się o tak prestiżową funkcję, dlatego musieliśmy odłożyć emocje na bok i przeprowadzić cały proces bardzo dokładnie. Spotykałem się z trenerami, analizowałem ich pomysł na prowadzenie kadry, negocjowałem warunki umowy, by nie doszło więcej do sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia pod koniec grudnia. Postawiłem na Czesława Michniewicza, który ma odpowiednie cechy i doświadczenie, by poprowadzić reprezentację w walce o mundial – powiedział Kulesza.

–  Czesław Michniewicz pracował już w reprezentacji młodzieżowej, gdzie wypadł bardzo dobrze. Świetnie angażował grupę młodych i utalentowanych zawodników, umiał wygrywać ważne mecze, w których jego zespół nie był przedstawiany w roli faworytów. Udowodnił to po raz kolejny w ostatnich miesiącach, awansując do fazy grupowej Ligi Europy z Legią. Jest stworzony do gry o najwyższe cele i bardzo ceniony przez piłkarzy za swój warsztat. Ma umiejętność pokonywania silnych rywali, jest świetnym taktykiem, umie też zmobilizować zespół – dodał Prezes PZPN.

Nie ukrywałem, że prowadzę negocjacje z kilkoma trenerami. Chciałem poznać punkt widzenia z różnych perspektyw, stąd moje rozmowy ze szkoleniowcami z Polski i z zagranicy. W tym gronie był między innymi Adam Nawałka. To profesjonalista w każdym calu. O ostatecznej decyzji zadecydowały szczegóły. Trener Michniewicz może liczyć na moje pełne wsparcie i zaangażowanie. Doskonale rozumiem emocje kibiców oraz mediów interesujących się wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. To najważniejsze stanowisko trenerskie w polskim sporcie. Natomiast dla mnie ostatni miesiąc był czasem wytężonej pracy, spotkań i rozmów ze szkoleniowcami, analizowania wielu szczegółów. Teraz, gdy wybór nastąpił, liczy się już tylko „misja Rosja”. Awans jest naszym celem i wierzę, że z Czesławem Michniewiczem na ławce trenerskiej to zadanie jest możliwe do wykonania. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, z czego zresztą nasz selekcjoner również jest znany – podsumował Cezary Kulesza.

O godzinie 13:30 na PGE Narodowym odbędzie się prezentacja nowego selekcjonera drużyny narodowej. Transmisja na żywo na portalu Łączy Nas Piłka.

Kariera trenerska Czesława Michniewicza

 • 1999–2002 Amica II Wronki
 • 2001–2002 Amica Wronki (bramkarze)
 • 2003 Polonia Olimpia Elbląg (asystent)
 • 2003–2006 Lech Poznań
 • 2006–2007 Zagłębie Lubin
 • 2008–2009 Arka Gdynia
 • 2010–2011 Widzew Łódź
 • 2011 Jagiellonia Białystok
 • 2012 Polonia Warszawa
 • 2013 Podbeskidzie Bielsko-Biała
 • 2015–2016 Pogoń Szczecin
 • 2016–2017 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
 • 2017–2020 Polska U-21
 • 2020–2021 Legia Warszawa

Źródło: Łączy Nas Piłka/ PZPN

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024