Oferta PKP Intercity na koncert „Tysiąclecie Korony Polskiej” w Warszawie – bezpłatny powrót i rezerwacje za 3 zł

W niedzielę, 27 kwietnia 2025 roku, Warszawa stanie się sercem historyczno-kulturalnych obchodów tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego. Z tej okazji na błoniach PGE Narodowego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – koncert „Tysiąclecie Korony Polskiej”. Aby ułatwić udział w obchodach, PKP Intercity przygotowało specjalną promocję dla podróżnych z całego kraju.
Bezpłatny powrót po wydarzeniu
Wszyscy pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż do Warszawy w dniu koncertu (27 kwietnia) pociągami TLK, IC, EIC lub EIP, będą mogli wrócić do domu za darmo. Warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie:
- * ważnego biletu jednorazowego do Warszawy (z 27 kwietnia),
- * potwierdzenia udziału w wydarzeniu „Tysiąclecie Korony Polskiej”,
- * rezerwacji miejsca, jeżeli powrót odbywa się pociągiem z obowiązkową rezerwacją,
- * dokumentu tożsamości (w przypadku biletu imiennego).
Powrót musi nastąpić najpóźniej do godziny 23:59 w dniu 28 kwietnia 2025 r., trasą równą, krótszą lub – w uzasadnionych przypadkach – dłuższą, jeśli jest to najdogodniejsze połączenie.
Rezerwacja miejsca za symboliczną opłatą
Pasażerowie korzystający z pociągów z obowiązkową rezerwacją miejsc będą mogli zakupić miejsce siedzące za 3 zł (klasa 2). Rezerwacji można dokonać:
- * w kasie biletowej,
- * u konduktora w pociągu.
Każdy odcinek przejazdu wymaga oddzielnej rezerwacji.
Gdzie uzyskać potwierdzenie udziału?
Potwierdzenia uczestnictwa w wydarzeniu będą wydawane na stoisku „PKP Intercity” na terenie wydarzenia w wyznaczonych godzinach – dokładne informacje można znaleźć na stronie: www.intercity.pl.

Dodatkowa atrakcja dla miłośników kolei
Podczas podróży do Warszawy lub z powrotem pasażerowie mogą zobaczyć nowoczesną lokomotywę Griffin EU200, pomalowaną w specjalne barwy z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego. To efektowny akcent symbolizujący połączenie historii i nowoczesności.
Program wydarzenia „Tysiąclecie Korony Polskiej”
Obchody tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego zostały przesunięte z soboty 26 kwietnia na niedzielę 27 kwietnia 2025 roku z powodu ogłoszonej żałoby narodowej po śmierci papieża Franciszka. Premier Donald Tusk ogłosił zmianę daty podczas oficjalnego wystąpienia.
Piknik Tysiąclecia – historia, współczesność i przyszłość
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 na Skwerze Kahla i Wybrzeżu Kościuszkowskim, gdzie zorganizowany zostanie Piknik Tysiąclecia. Obszar ten zostanie podzielony na trzy tematyczne strefy:
- * Strefa średniowieczna – z rekonstrukcjami historycznymi, pokazami rzemiosła i strojami z epoki.
- * Strefa współczesności – prezentująca dziedzictwo i osiągnięcia Polski.
- * Strefa przyszłości – z elementami technologii, edukacji i nowoczesnych wizji państwa.
Parada historyczna – mostem ku przeszłości
O godzinie 18:30 ulicami stolicy przejdzie widowiskowa parada historyczna, która rozpocznie się na Skwerze Kahla, przejdzie mostem Świętokrzyskim i dotrze na błonia PGE Narodowego. W paradzie udział wezmą grupy rekonstrukcyjne, orkiestry, aktorzy oraz przedstawiciele różnych epok historycznych.
Koncert finałowy – muzyka i narracja
Głównym punktem wieczoru będzie koncert finałowy o godzinie 20:00, który zgromadzi tysiące uczestników na błoniach stadionu. Na scenie wystąpią czołowi polscy artyści, m.in.:
- * Kayah
- * Doda
- * Organek
- * Król
- * Mery Spolsky
- * Stanisław Soyka
- * Bovska
- * Vix.N
Muzyczne występy będą przeplatane narracjami historycznymi, przypominającymi o koronacji Bolesława Chrobrego w 1025 roku oraz znaczeniu tego momentu w dziejach Polski.
Widowiskowy pokaz dronów
Finałem wydarzenia będzie największy pokaz dronów w historii Polski, który rozświetli warszawskie niebo i stworzy imponujące efekty wizualne, dopełniające symbolikę całego dnia.
Transmisja i dostępność
Wszystkie elementy obchodów, w tym koncert finałowy, będą transmitowane na żywo przez Telewizję Polską – na antenie TVP1 oraz w serwisie TVP VOD. Dzięki temu każdy, kto nie może pojawić się osobiście, będzie miał możliwość uczestnictwa w wydarzeniu zdalnie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Oferta PKP Intercity to znakomita okazja, by bez dodatkowych kosztów podróży wziąć udział w niezwykłym święcie narodowym, które łączy przeszłość z teraźniejszością. Obchody „Tysiąclecia Korony Polskiej” to wydarzenie, które zapisze się na długo w pamięci uczestników – zarówno tych na miejscu, jak i przed telewizorami.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).