Silesion.PL

serwis informacyjny

Od 22.06.2024 przerwa technologiczna na Basenie Zadole w Katowicac

Przerwa Technologiczna Na Basenie Zadole. Fot. KAW 2

Przerwa technologiczna na Basenie Zadole. Fot. KAW

Od 22 czerwca na Basenie Zadole rozpocznie się przerwa technologiczna, która potrwa około miesiąca. Celem tej przerwy jest przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych i naprawczych, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo korzystania z obiektu. Do zrealizowania obowiązkowych prac celowo wybrano sezon wakacyjny, gdy zainteresowanie krytymi pływalniami maleje na rzecz wakacyjnych wyjazdów czy wypoczynku przy otwartych basenach.

W ramach przerwy technologicznej zostaną naprawione pasy torowe w nieckach sportowej i rekreacyjnej. Dodatkowo, wszystkie niecki basenowe oraz zbiorniki wyrównawcze będą dokładnie umyte i zdezynfekowane. Istotnym elementem prac będzie także usunięcie wszelkich wad i usterek, które nie mogą być naprawione podczas normalnego funkcjonowania basenu – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich Basenów. Prace te obejmują wymianę i uzupełnianie uszkodzonych silikonów i fug – dodaje dyrektor.

Proces spuszczania wody z basenów potrwa kilka dni, podobnie jak ich ponowne napełnianie. Każdy z obiektów wymaga wymiany około 1000 m³ wody. Zrzut i napełnianie muszą odbywać się we właściwym tempie, żeby powstające zmiany w naprężeniach nie zachodziły zbyt szybko, co mogłoby negatywnie wpłynąć na strukturę basenów. Filtracyjne złoża wszystkich filtrów basenowych zostaną dokładnie zdezynfekowane zgodnie z odpowiednimi procedurami.

W pierwszej fazie przerwy technologicznej kluczowe jest przygotowanie systemów odpowiedzialnych za kontrolę i stabilizację parametrów wody. Po ponownym napełnieniu niecek wodą konieczne jest uruchomienie systemów filtracji i ogrzewania. Ogrzewanie wody do temperatury 20 stopni Celsjusza w nieckach sportowej i rekreacyjnej, które mają pojemność odpowiednio około 650 m³ i 250 m³, zajmuje dużo czasu. Następnie uruchamiane są systemy kontrolujące parametry wody i dozujące odpowiednie środki chemiczne.

Gdy woda osiągnie właściwą temperaturę i parametry fizykochemiczne, zlecane są badania jakości wody w laboratorium. Oczekiwanie na wyniki tych badań trwa około tygodnia. Po uzyskaniu pozytywnych wyników badania niecki basenowe mogą zostać otwarte dla klientów – zapewnia Tomasz Szpyrka.

Firma, która wybudowała obiekt, przeprowadzi również naprawy gwarancyjne, usuwając wszelkie usterki i wady, które nie mogą być naprawione podczas standardowego funkcjonowania basenu. Gruntowna dezynfekcja niecek, szatni oraz natrysków jest niezbędna do przeprowadzenia raz w roku, aby utrzymać wysokie standardy świadczonych usług zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dzięki przeprowadzeniu tych prac konserwacyjnych i naprawczych, Basen Zadole będzie mógł nadal oferować swoim klientom bezpieczne i komfortowe warunki przez kolejny rok.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024