Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowym szkoleniowcem hokejowej katowickiej GieKSy został Jacek Płachta.

SIL esion pl

SIL esion pl

52-letni trener związał się z GKS-em kontraktem, który będzie obowiązywał przez dwa sezony. Dla Jacka Płachty, który jest wychowankiem GKS-u, będzie to oczywiście powrót do Katowic. Przypomnijmy, że jako zawodnik reprezentował barwy GieKSy w latach 1986-1990, ale z powodzeniem przez blisko 20 lat grał też w Niemczech dla EHC Freiburg, EV Landshut, Revier Löwen Oberhausen, Schwenninger Wild Wings, Nürnberg Ice Tigers, Hamburg Freezers i EC Kassel Huskies. Dwukrotnie sięgał po medale mistrzostw Niemiec (srebro z 1995 i brąz z 2004 roku). Przez wiele lat grał także dla hokejowej reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał 62 spotkania i dziesięć razy uczestniczył w turniejach Mistrzostw Świata.

Po zakończeniu kariery Jacek Płachta rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Debiutował w sezonie 2010/11 jako trener pierwszoligowego wówczas HC GKS-u Katowice. W Katowicach pracował także w sezonach 2012/13 i 2016/17. Ponadto był trenerem GKS-u Tychy i KTH Krynica, zaś w latach 2014-17 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Przez ostatnie trzy lata pracował w Niemczech jako szkoleniowiec Crocodiles Hamburg.

W sekcji hokeja chcemy wprowadzić więcej stabilizacji i rozpocząć proces budowy drużyny nie tylko na jeden sezon, ale na dłuższą perspektywę. W naszej ocenie najlepszym kandydatem do tego zadania jest człowiek, który GieKSę ma sercu i jest z Klubem związany emocjonalnie, czyli Jacek Płachta. Oczywiście za tymi argumentami idzie także duże doświadczenie, styl pracy z drużyną oraz dyscyplina. Trener Płachta doskonale zna polskie środowisko hokejowe oraz ma szerokie kontakty poza granicami kraju. Bardzo się cieszymy iż udało nam się sprowadzić do Klubu ponownie wychowanka GKS-u. Trener ma nasze pełne zaufanie – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja GKS-u.

Bardzo się cieszę, że znowu mogę wrócić do mojego Klubu. Wychowałem się w Katowicach i zawsze łatwiej wraca się do miejsc, w których się wszystkich zna i gdzie jest dobry klimat do pracy. Spotkałem w GKS-ie wielu fantastycznych ludzi, więc te decyzje związane z GieKSą zawsze były dla mnie łatwiejsze. Rozmawiałem z wieloma osobami, które mają konkretny plan na to, jak konsekwentnie budować drużynę. Mam same dobre odczucia związane z tym, co przed nami. Chcemy się wspólnie rozwijać, a to jest dla mnie bardzo ważne i na pewno pomogło mi podjąć decyzję o powrocie – mówi trener Jacek Płachta.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author