Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowoczesne lodówki i ich funkcje – na co warto zwrócić uwagę?

Nowoczesne lodowki

Nowoczesne lodowki

Lodówka to z pewnością jeden z najważniejszych sprzętów w kuchni. Zdrowe przechowywanie żywności tak, by produkty zachowały nie tylko konsystencję i smak, ale również właściwości odżywcze, nigdy nie było bardziej istotne niż dzisiaj. Zamiast sięgać po mało wartościowe przekąski, lepiej postawić na zdrowe dania przygotowane z wyprzedzeniem, które zachowują wszystkie swoje właściwości dzięki odpowiedniemu przechowywaniu. Minęły już czasy, gdy lodówki były głośne, wielkie, a przy tym – regularnie trzeba było je rozmrażać. Szereg nowoczesnych udogodnień sprawia, że sprzęty te nie tylko cechują się wygodą w codziennym korzystaniu, ale również pozwalają na stworzenie optymalnych warunków do przechowywania żywności różnego typu.

Lodówka No Frost – i co jeszcze?

Praktycznie wszystkie nowoczesne lodówki cechuje technologia No Frost. Co ciekawe, jest więcej niż jeden typ tego rozwiązania. Możemy zatem spotkać się z:

– Low Frost – taka lodówka może wymagać rozmrażania;

  • No Frost Plus – tutaj powietrze nasycone jest jonami ujemnymi – krąży wewnątrz sprzętu i neutralizuje nieprzyjemne zapachy;
  • Semi No Frost – w tym przypadku technologia No Frost ogranicza się do zamrażalnika;
  • Total (Full) No Frost – technologię No Frost znajdziemy zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażalniku.

Najnowocześniejsze modele lodówek oferują najczęściej pełne No Frost, dzięki czemu możemy pożegnać oszronione ścianki i regularną konieczność uciążliwego rozmrażania urządzenia. A to dopiero początek najciekawszych, innowacyjnych rozwiązań w nowoczesnych lodówkach!

Najważniejsze funkcje nowoczesnych lodówek

Warto mieć świadomość, że nowoczesne lodówki dostosowane są do zróżnicowanych potrzeb i preferencji żywieniowych użytkowników. Dlatego szukając nowego sprzętu do kuchni, dobrze sprawdzić, jakie możliwości oferują lodówki, które wpadły nam w oko.

Jakiego rodzaju to rozwiązania? Często to szuflady, w których można regulować temperaturę, niezależnie od tej w całej komorze chłodziarki. Coraz popularniejsze są komory zero stopni, które świetnie nadają się do przechowywania ryb, mięsa, nabiału.

Inne rozwiązanie to szuflady o podwyższonej wilgotności, w których dłużej zachowują świeżość warzywa i owoce.

Nie koniec na tym! Są również modele, w których sami możemy zdecydować o tym, czy szuflada będzie chłodzić czy mrozić. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy brakuje nam miejsca w zamrażalniku, a jesteśmy miłośnikami domowych mrożonek.

Oprócz tych funkcji, dobrze przyjrzeć się najciekawszym rozwiązaniom konstrukcyjnym, które ułatwiają korzystanie z nowoczesnych lodówek!

Regulowane półki – i co jeszcze? Co potrafią nowoczesne lodówki?

Już jakiś czas temu do standardu rozwiązań konstrukcyjnych we wnętrzu lodówki weszły specjalne półki do przechowywania butelek. Dzisiaj tego typu innowacyjnych opcji jest znacznie więcej.

Producenci lodówek umożliwiają precyzyjne zarządzanie przestrzenią wewnątrz. Przesuwane lub wyjmowane półki nikogo nie dziwią – to duże ułatwienie, jeśli chcemy zmieścić wewnątrz pieczonego indyka lub sporej wielkości tort. Coraz więcej możliwości regulacji mamy także w kontekście półek na drzwiach – w niektórych modelach możemy je regulować, by dostosować do tego, co najwygodniej nam na nich przechowywać.

Dobrze również podkreślić, że w nowoczesnych lodówkach znajdziemy wiele innych praktycznych rozwiązań ułatwiających codzienne korzystanie ze sprzętu, jak choćby dystrybutor wody, kostkarkę, dopracowane oświetlenie, które równomiernie rzuca światło na całą powierzchnię półek. Nie mówiąc już o najbardziej zaawansowanych sprzętach, pozwalających bez otwierania lodówki sprawdzić, co znajduje się w środku, a także – za pomocą aplikacji – zarządzać listą zakupów, pozwalającą szybko uzupełnić zapasy.

Lodówki z zamrażalnikiem w sklepie MediaMarkt to bardzo zróżnicowana kategoria. Czołowi producenci sprzętów proponują zaawansowane rozwiązania, które gwarantują, że przechowywana żywność zachowa świeżość i właściwości odżywcze, a także – doskonały smak!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Nowoczesne lodówki i ich funkcje – na co warto zwrócić uwagę?

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024