Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowoczesna toaleta i zespół pojemników na odpady staną na Tylnej Mariackiej w Katowicach

Na ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach pojawi się nowoczesna, publiczna toaleta i zabudowany zespół pojemników na odpady

Kończą się prace projektowe, a to oznacza, że wykonawca zagospodarowania ulicy Tylnej Mariackiej w Katowicach w strefę toalet publicznych oraz zespół pojemników na odpady komunalne przygotowuje się do rozpoczęcia robót budowlanych. Te mają potrwać do końca grudnia. Potem odbędą się – trwające maksymalnie 2 miesiące – odbiory techniczne. Inwestycja o wartości 1 230 000 zł brutto ma ułatwić utrzymanie porządku w tym miejscu.

Ogrzewanie podłogowe, automatyczna dezynfekcja, system przeciwpożarowy

Toaleta ma stanąć przy murze oporowym, nieopodal wejścia do tunelu pod linią kolejową. – Będzie to prefabrykowany, jednopoziomowy obiekt z trzema kabinami – damską, męską oraz przystosowaną do korzystania z niej przez osoby z niepełnosprawnościami. Obiekt będzie także przyjazny rodzicom i wyposażony w opuszczany przewijak dla niemowląt. By dostać się do środka, konieczne będzie dokonanie opłaty – kartą zbliżeniową, telefonem bądź gotówką. W środku pomieszczenia podłoga będzie antypoślizgowa, a wśród zastosowanych rozwiązań znalazły się również m.in. ogrzewanie podłogowe czy automatyczna dezynfekcja muszli – tłumaczy Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A., która realizuje zadanie w imieniu miasta.

Toaleta ma być ponadto odporna na działanie wandali. Przy zespole umywalkowym – zabudowanym w ścianie, bez elementów wystających) znajdzie się tzw. nietłukące, bezpieczne lustro, a kosz na śmieci będzie wyposażony w czujnik dymu oraz system gaszący.

Większe pojemniki na odpady, a ponadto ukryte za ozdobną elewacją

Drugi z obiektów, który powstanie w ramach prowadzonej inwestycji, to specjalna przestrzeń z pojemnikami na śmieci. W efekcie końcowym zostanie uporządkowana kwestia odpadów w tej części miasta, zyska również estetyka przestrzeni.

Przy murze oporowym i budynku toalety stanie zespół 14 pojemników, ukrytych za ozdobną elewacją ze stalowych paneli z wyciętymi wzorami. Do realizacji wybrano pojemniki o większej niż standardowa pojemności i wysokości ponad 2 metrów. Tradycyjnie montuje się je częściowo pod ziemią, jednak w tym przypadku nie jest to możliwe. – Dlatego zdecydowaliśmy się postawić je na gruncie i zaprojektować podest, z którego będzie umożliwiony dostęp do górnych włazów i wyrzucania w ten sposób odpadów. Obudowa pojemników będzie ponadto zabezpieczona zamykaną furtką – wyjaśnia Agnieszka Dutkiewicz.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023