Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe radiowozy dla raciborskich i kuźniańskich stróżów prawa

nowe radiowozy raciborz

nowe radiowozy raciborz

Wczoraj na terenie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów: Hyundai i30 oraz Kia Sportage. Jeden z samochodów zasili flotę raciborskiej komendy policji, natomiast drugi trafi do Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej. Nowe samochody zostały zakupione z funduszu Policji oraz środków przekazanych przez lokalne samorządy oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Współfinansowanie zakupu nowych radiowozów przez lokalne samorządy i Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Rudy Raciborskie to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu raciborskiego oraz wspólna troska samorządu, kierownictwa Policji i stróżów prawa, którzy codziennie wychodzą do służby.
W uroczystości wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nadkomisarz Marek Ryszka oraz zastępca naczelnika Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Krzysztof Klimek. Obecny na miejscu był także Komendant Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej komisarz Tomasz Cebula wraz ze swoim zastępcą aspirantem sztabowym Piotrem Wydra. Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali; Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka, Wójt Gminy Nędza Anna Iskała, Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha oraz pełniący obowiązki Nadleśniczego Marcin Fischer przedstawiciel Lasów Państwowych -Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Kluczyki do radiowozów odebrali przedstawiciele Policji do których trafią samochody.
Nadkomisarz Marek Ryszka skierował słowa podziękowania za dofinansowanie zakupu nowych radiowozów do obecnych na miejscu samorządowców i nadleśniczego, wyrażając słowa uznania za okazane wsparcie. Jak podkreślał, to wielokrotnie okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu raciborskiego. Nowe samochody będą wykorzystywane w codziennej służbie przez raciborskich i kuźniańskich funkcjonariuszy.
Natomiast Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy w imieniu wszystkich samorządów podziękował komendantom za dotychczasową współpracę oraz wysiłek poniesiony na rzecz bezpieczeństwa powiatu raciborskiego. Jak oświadczył, dzięki wzorowej współpracy Policji z lokalnymi samorządami mieszkańcy powiatu raciborskiego mogą czuć się bezpiecznie.


Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane kolejne wsparcie, a użytkującym samochody policjantom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024