Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe kontrakty w GKS-ie Katowice

Szymon Kiebzak zostaje w Katowicach. Do drużyny dołączyli Filip Kozłowski, Dominik Kościelniak i Krystian Sanocki.

Szymon Kiebzak dołączył do GKS-u Katowice rok temu na zasadzie wypożyczenia z Cracovii. Kluby z Katowic i Krakowa porozumiały się w sprawie transferu definitywnego zawodnika i tym samym podpisał on z GKS-em dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. Kiebzak w zakończonym sezonie rozegrał dla GieKSy 32 mecze ligowe, strzelając w nich cztery bramki i notując siedem asyst.

Szymon Kiebzak ma za sobą dobry sezon, dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na dłużej. Był bez wątpienia jednym z wyróżniających się graczy. Cieszę się, że udało nam się porozumieć z Cracovią i skorzystaliśmy z możliwości pozyskania zawodnika. Wierzymy w jego dalszy rozwój, który będzie potwierdzał kolejnymi bramkami i asystami w barwach GieKSymówi dyrektor Robert Góralczyk. 

Trójka nowych zawodników również związała się z GKS-em Katowice dwuletnimi kontraktami z opcjami przedłużenia. 

24-letni pomocnik Krystian Sanocki przeszedł wszystkie szczeble szkoleniowe w Lechu Poznań. Choć był powoływany do kadry pierwszego zespołu, nie doczekał się debiutu na boiskach Ekstraklasy. W latach 2016-2019 występował w drużynach MKS-u Kluczbork, Kotwicy Kołobrzeg oraz Warty Poznań. Przez ostatnie dwa sezony reprezentował drużynę Błękitnych Stargard. W 33 meczach zakończonych rozgrywek 2. ligi strzelił siedem bramek i siedem razy asystował.

25-letni pomocnik Dominik Kościelniak przenosi się na Bukową prosto z Torunia, gdzie w barwach Elany rozegrał trzy ostatnie sezony i był kluczową postacią zespołu. Piłkarską przygodę rozpoczynał w Orawie Jabłonka, skąd trafił do juniorów Wisły Kraków, gdzie spędził pięć lat. Zanim trafił do zespołu z Torunia, debiutował na szczeblu centralnym dla Chrobrego Głogów, a następnie reprezentował MKS Kluczbork.

25-letni napastnik Filip Kozłowski ostatni sezon rozegrał w Elanie, Toruń strzelając 8 goli i notując 7 asyst w 24 meczach ligowych. Jest wychowankiem Gopło Kruszwicy, skąd trafił do Pogoni Szczecin, dla której rozegrał 5 meczów na poziomie Ekstraklasy. Występował także w ekipach Rozwoju Katowice oraz Chojniczanki Chojnice. Po trzech sezonach spędzonych w Toruniu Kozłowski wraca do Katowic. 

Cała trójka to wyróżniający się ofensywni zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie 2. ligi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w swoich klubach. Liczymy na to, że przychodząc do Katowic, zwiększą rywalizację na swoich pozycjach – mówi dyrektor Robert Góralczyk. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024