27 października 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowa belarka u Andrzeja i Gienka z Plutycz (Rolnicy. Podlasie.)

Bohaterowie hitowego programu stacji Fokus TV „Rolnicy. Podlasie” czyli Gienek i Andrzej z Plutycz otrzymali wymarzoną belarkę. Poyrzebną maszynę przekazała Agrounia. Zrzutkę w internecie wsparło 1382 osoby i łącznie uzbierano 67 050 zł.

Brakuje mi do tej belarki tura. Musi być tur, kosiarka – może dyskowa i większy pająk do siana, bo starego nie będę nawet remontował. To są trzy rzeczy i być może wyremontuję dom. Bo plan taki jest, tylko zobaczymy, jak to wyjdzie. Tylko musi być też dziewczyna – powiedział Andrzej Onopiuk kanałowi Obiektyw Podlaskie24pl na Youtube

– Wielu z Was prosi o zdjęcie lub film z pracy prasy, a złośliwi z kolei piszą, że pewnie już popsuta. Otóż pierwsze uruchomienie nowej belarki, może nie wiecie, musi być zrobione przez serwis. By przeszkolić Andrzeja. Czekamy na ten dzień – czytamy na profilu Gienka i Andrzeja na Facebooku.

Andrzej i Gienek to niesamowici rolnicy z Podlasia. Skromni, pracowici, przede wszystkim uczciwi i szczerzy! Znacie ich ze znanego programu ‚Rolnicy. Podlasie’. Każdy kto oglądał wie, że ponad wszystko kochają swoje zwierzęta, którymi na co dzień się opiekują. W minionym sezonie Andrzejowi uszkodziła się prasa do słomy i siana. Zbieranie siana bez odpowiedniego sprzętu dla łącznie kilkudziesięciu krów, koni i kur jest bardzo trudne – czytamy w opisie na stronie zbiórki Zrzutka PL

Belarka to inaczej prasa, maszyna rolnicza służąca do zbierania m.in. siana, które jest następnie prasowane, a potem wiązane w bele. Przy 50 ha gospodarstwie prasa jest niezbędna.

foto: Youtube/Gienek i Andrzej Plutycze

Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.