Silesion.PL

serwis informacyjny

Nie 16 stycznia, ale 28 lutego? Zmiana terminu wejścia w życie nowej taryfy ZTM

Mobilny SKUP

Mobilny SKUP

Intensywne prace nad aplikacją powodem zmiany terminu wejścia w życie nowej taryfy ZTM.

Nie 16 stycznia, jak pierwotnie planowano, ale później wejdzie w życie nowa taryfa ZTM, a wraz z nią nowe rozwiązania dostępne w opcji „Podróż Start/Stop”. Taryfa wejdzie w życie wtedy, gdy wykonawca przygotuje ostateczną wersję aplikacji.

Trwają odbiory nowej aplikacji, która będzie podstawą nowego systemu sprzedaży biletów. Dopracowujemy produkt, aby w dniu, w którym udostępnimy go pasażerom, był jak najlepszej jakości – mówi Jacek Brzezinka – członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Komfort pasażerów, nie tylko jazdy, ale również korzystania z oferowanych przez nas rozwiązań, jest dla nas najważniejszy. Dlatego potrzebujemy więcej czasu na przygotowania i testy – dodaje Brzezinka.

W związku z przesunięciem daty wejścia w życie nowej taryfy, zakup biletów za pomocą aplikacji Mobilny ŚKUP będzie możliwy dłużej, do momentu, w którym nowa aplikacja będzie już w pełni gotowa. – Na ten moment, dla pasażerów nic się nie zmienia – mówi Łukasz Zych z biura prasowego GZM – Kupujemy bilety tak jak do tej pory, karty ŚKUP i jej mobilna aplikacja pozostają w użyciu – precyzuje Zych.

Nowa taryfa, nowe rozwiązania

Opcja „Podróż Start/Stop” będzie dostępna wyłączanie w aplikacji mobilnej. Pozostałe ceny biletów oraz możliwości ich zakupu pozostaną bez zmian.

W opcji tej dostępne będą nowe przedziały czasowe biletów: 5-, 10- i 15-minutowe. Najtańszy, 5-minutowy bilet w wersji normalnej będzie kosztował 2 zł, a w ramach promocji obowiązującej przez 3 pierwsze miesiące, jedynie złotówkę.

Wybór opcji „Podróż Start/Stop” sprawi, że pasażer za wszystkie przejazdy w ciągu dnia nie zapłaci więcej, niż wartość biletu „dziennego”. Obecnie wynosi ona 12 zł w opcji normalnej.

Przy wyliczaniu najkorzystniejszej dla pasażera opłaty, w ramach opcji „Podróż Start/Stop” system uwzględni nie tylko czasy poszczególnych przejazdów, ale również ewentualne przesiadki, trwające nie dłużej niż 30 minut. Wówczas system, pod koniec dnia, rozliczy tę kolejną podróż jako kontynuację czasu z poprzedniego pojazdu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024